Rīgā +2 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Junioru izlases basketbolistēm vēl viena neveiksme Eiropas čempionātā

Latvijas U-18 izlases basketbolistes piedzīvojušas vēl vienu zaudējumu Slovākijā notiekošajā Eiropas čempionātā. Piektdien ceturtās kārtas spēlē turnīrā par 13.-16.vietu viņas ar 43:63 (22:31) piekāpās vienaudzēm no Belģijas un saglabā vairs tikai teorētiskas izredzes saglabāt vietu elites divīzijā arī nākamgad.

Pirmā puslaika vidū Latvijas basketbolistes piecas minūtes nespēja gūt ne punkta, ko izmantoja sāncenses viena punkta deficītu pārvēršot 24:10 pārsvarā. Līdz lielajam pārtraukumam beļģiešu pārsvars turējās aptuveni 10 punktu robežās.Veiksmīgi aizvadīts otrā puslaika sākums ļāva pietuvoties līdz 32:35, taču abpusēji mazrezultatīvajā un kļūdām bagātajā cīņā panākt sāncenses Latvijas komandai nekādi neizdevās. Piecarpus minūtes līdz pamatlaika beigām deficīts bija minimāls – 43:46. Taču atlikušajā laikā neizdevās gūt neviena punkta, un beigās zaudējums sanāca itin pamatīgs.Latvijas U-18 komandas sastāvā ar “double double” atzīmējās līdere Anete Kiršteine – 11 punkti un 11 atlēkušās bumbas.Abu vienību pirmajā savstarpējā spēlē latvietes bija svinējušas uzvaru 63:59.Otrajā piektdienas spēlē turnīrā par 13.-16.vietu Čehijas juniores pārspēja Ungāriju 68:44. Pēc četrām kārtām čehietēm un beļģietēm ir pa trim uzvarām, latvietēm un ungārietēm pa vienam panākumam. Divas vājākās no šīm četrām komandām būs spiestas atstāt elites divīziju.Sestdien Aigara Neripa trenētās Latvijas juniores tiksies ar vienaudzēm no Ungārijas, svētdien turnīra pēdējā spēle pret Čehiju. Lai cerētu iegūt vismaz otro vietu šajā turnīrā, Latvijas basketbolistēm jāizcīna divas uzvaras (turklāt Čehiju jāpieveic ar 30 punktu starpību) un jācer uz labvēlīgiem pārējo spēļu iznākumiem.