Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Kavaļausks seko Daira Bertāna pēdās un pievienojas Bilbao Uxue

Lietuviešu basketbolists Antans Kavaļausks, kurš pēdējās divas sezonas aizvadīja Latvijas čempionvienībā "VEF Rīga", pievienojies spēcīgajam Spānijas basketbola čempionāta (ACB) klubam Bilbao "Uxue", vēsta spāņu komandas mājaslapa. Vienošanās ar basketbolistu panākta uz divām sezonām.

Kavaļausks "VEF Rīga" sastāvā šajā pavasarī kļuva par divkārtēju Latvijas čempionu, palīdzot sevis pārstāvētajai komandai finālsērijā līdz četrām uzvarām ar 4-1 pieveikt "Ventspili".

Aizvadītajā sezonā lietuviešu leģionārs Latvijas Basketbola līgā (LBL) aizvadīja 23 spēles, vidēji guva 10,7 punktus un izcīnīja 4,9 atlēkušās bumbas. Savukārt VTB bankas rīkotajā Vienotajā basketbola līgā (VBL), kur Kavaļausks palīdzēja rīdziniekiem aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam, basketbolists caurmērā 20 mačos guva 9,3 punktus un izcīnīja 5,5 atlēkušās bumbas zem groziem.

"VEF Rīga" iepriekšējā sezonā piedalījās arī ULEB Eiropas kausa izcīņā, kur Latvijas klubs palika soļa attālumā līdz iekļūšanai ceturtdaļfinālā. Šajā turnīrā Kavaļausks kopumā nospēlēja 12 spēles, vidēji guva 9,8 punktus un izcīnīja 4,6 atlēkušās bumbas.

Savas karjeras laikā Kavaļausks pārstāvējis arī Itālijas un Grieķijas komandas.

Ar "Uxue" komandu "VEF Rīga" šosezon sacentās Eiropas kausa izcīņas turnīrā, kur Bilbao komanda aizkļuva līdz turnīra finālam, bet tajā piekāpās Krievijas vienībai Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ".

ACB regulāro čempionātu "Uxue" noslēdza kopvērtējuma sestajā vietā, bet ceturtdaļfinālā atzina Barselonas "Regal" basketbolistu pārākumu.

Jau vēstīts, ka jūnijā Bilbao komandai pievienojās arī bijušais "VEF Rīga" aizsargs Dairis Bertāns, tāpat iepriekš "Uxue" komandā veiksmīgi vairākas sezonas spēlējis latviešu saspēles vadītājs Jānis Blūms.

Bez Bertāna un Kavaļauska rīdziniekus atstājis arī komandas pagājušās sezonas līderis amerikānis Ērls Roulends, kurš karjeru turpinās Turcijā.