Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

Latvijas basketbolistes izšķirošajā spēlē par olimpisko ceļazīmi tiksies ar Angolu

Latvijas valstsvienības pretiniece piektdienas spēlē Angolas izlase olimpisko kvalifikācijas turnīru sāka ar bezcerīgi aizvadītu pirmo ceturtdaļu pret Argentīnu (7:17), un negaidītu pavērsienu mača turpinājumā (59:58). Tikai savas valsts klubus pārstāvošās angolietes pērnā pasaules čempionāta devīto komandu bija krietni pārspējušas trīspunktnieku precizitātē (8/20 pret 2/19), noturējušas līdzsvaru cīņā pie groziem (44:44) un argentīnietes nebija pratušas izmantot pat Angolas izlases milzīgo kļūdu skaitu (24).

Uzvara līdz šim lielajos turnīros nespēlējušās tuksneša antilopes pietuvināja tikai vienas uzvaras attālumā no Pekinas.Tiesa, mačs ar Čehijas izlasi trešdienas vakarā parādīja, ka pēdējā soļa speršanai spēku atrast būs grūti. Kamēr čehietes disciplinēti un aktīvi darbojās aizsardzībā, angoliešu individuālie centieni atdūrās kā pret sienu un spēles liktenis likās izšķirts jau 4.minūtē (13:0 Čehijas labā). Tiesa, tiklīdz spiediens mazliet atslāpa, afrikānietes metās izmantot pretinieču dāvāto brīvību un parādīja, ka principā var gan trāpīt (īpaši agresīvā snaipere Astrida Visente), gan enerģiski pacīnīties pie groziem. Pēc 7:13 gan bija 9:24 (10.minūtē), taču bija arī 21:29 (16.) un pat 32:38 (22.). Galu galā ar nepilnu jaudu spēlējusī Čehijas komanda uzvarēja ar 86:54. Pretinieku paviršību angolietes nepiedod, taču pret labi organizētām Eiropas komandām, kādām pieder arī Latvijas valstsvienība, ar pliku improvizāciju un fizisko spēku parasti nepietiek. "Ar Angolu darīsim to pašu, ko darījām ar Senegālu - mainīsim aizsardzības sistēmas, lai jauktu viņām galvas un centīsimies izmantot citus taktisko zināšanu trūkumus," Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš gatavos komandu prāta basketbolam. Tā paša, kāds jau ir atvedis līdz Pekinas olimpiskā turnīra slieksnim un noteikti var palīdzēt tikt tam pāri.