Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Latvijas U-20 basketbolistes ar četru punktu starpību zaudē Francijai

Latvijas jaunās basketbolistes otrdien Itālijas pilsētā Kjeti notiekošā Eiropas U-20 čempionāta A divīzijā spēlē zaudēja Francijai ar 53:57.

Jau no spēles sākuma francūzietes pamazām krāja arvien lielālu pārsvaru, līdz atpūtā ejot tas sasniedza jau 21 punktu (20:41). Šķietami bezcerīgā spēle strauji uzlabojās, un Latvijas basketbolistes pamazām deldēja lielo starpību. Viss izšķīrās mača galotnē. Nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām Baiba Eglīte samazināja rezultāta starpību līdz 51:55, pēc pieprasītā minūtes pārtraukuma beigām punktus guva Šteinberga, taču nākamajā uzbrukumā viņas metiens tika nobloķēts. To izmantoja francūzietes un pusminūti pirms finālsvilpes atbildēja ar diviem punktiem, kas nodrošināja Francijas izlasei uzvaru ar 57:53.

Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlases rindās bija Baiba Eglīte, kura guva 18 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas. Sabīne Niedola guva desmit punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem.

Jau vēstīts, ka čempionāta pirmajā spēlē Latvija ar 77:75 pārspēja Turciju, tad ar 56:65 piekāpās Čehijai, bet ar 57:50 pārspēja Grieķiju un nodrošināja dalību tālākajās cīņās par medaļām.

Trešdien Latvijas izlase spēkosies ar serbietēm, bet otrās kārtas turnīra pēdējā spēlē ceturtdien tiksies ar Itāliju.