Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

papildināta - Latvijas basketbolisti pirmajā spēlē zaudē Krievijai

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība piektdien turnīrā Maskavā zaudēja Krievijas izlasei ar 84:63.

Spēles gaita: 0:6, 4:9, 8:11, 14:13 (8.), 17:15 (10.), 17:18, 19:21, 19:29 (15.), 22:34 (18.), 29:37, 29:42, 37:50 (26.), 43:63, 52:74, 60:80, 63:84.

Spēli veiksmīgāk iesāka mājinieki krievi, izvirzoties vadībā ar 6:0, vēlāk arī 9:4, lielākoties pateicoties Krievijas izlases līdera Andreja Kiriļenko pūlēm, kurš vairākkārt izprovocēja pretinieku uz pārkāpumiem. Tomēr ceturtdaļas vidū Latvijas izlase pamainīja sastāvu un acīgāk spēlēja aizsardzībā, kā arī veiksmīgi darbojās pusātrajos pretuzbrukumos, ceturtdaļas pēdējā minūtē panākot pat 17:15 vadību.

Ja vēl otrās ceturtdaļas sākumā izdevās krāt punktus līdzīgi, tad drīz vien Krievijas izlases basketbolisti aizsardzībā "ieslēdza" īstos apgriezienus, ar ciešu pretinieku segšanu radot sajukumu Latvijas izlases uzbrukumā. Tas ātri vien atainojās rezultātā (19:29 spēles 15.minūtē un 22:34 18.minūtē), kaut arī krievi nevarēja lepoties ar augstu metienu precizitāti. Tomēr puslaika beigās izdevās mazliet atspēlēties un atpūtā varēja doties ar astoņu punktu deficītu.

Spēles otrajā daļā Krievijas izlase pamazām arvien skaidrāk diktēja noteikumus laukumā un turpināja iekrāt pārsvaru. Latvijas izlases rindās pārmaiņus laukumā izgāja visi spēlētāji.

Sestdien plkst. 14:15 Latvijas izlase tiksies ar Serbiju, bet svētdien plkst. 14:15 sacentīsies ar Ukrainu.