Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

VEF Rīga uzvar BBL pamatturnīrā, noskaidroti ceturtdaļfināla pāri

Pēc sestdien aizvadītajām Baltijas Basketbola līgas pamatturnīra pēdējām spēlēm kļuvuši zināmi visi seši izslēgšanas turnīra dalībnieki un noskaidroti arī ceturtdaļfināla pāri.Ar 83:62 (48:34) pēdējā mačā pārspējot Šiauliai vienību, pirmo vietu noslēguma tabulā un 8000 eiro prēmiju izcīnīja VEF Rīga basketbolisti.

Viņiem šis bija 17.panākums aizvadītajās 22 spēlēs. Pirmās kārtas sērijā līdz divām uzvarām rīdzinieki tiksies ar ceturtajā vietā finišējušo Prienu Rūdupis komandu.17 uzvaras 22 mačos izcīnīja arī BK Ventspils basketbolisti, kuriem gan bija sliktāka savstarpējo spēļu bilance pret VEF Rīga komandu. Sestdien ventspilnieki viesos ar 92:82 (44:36) uzvarēja Norčēpingas Dolphins vienību. Ventspilnieku pretinieki izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā būs Tartu Rock basketbolisti, kas noslēguma tabulā ieņēma trešo vietu.Pārējos ceturtdaļfināla pāros tiksies Lietuvas klubi: Kauņas Žalgiris – Ķēdaiņu Nevežis, Viļņas Lietuvos rytas – Šiauliai. Kā zināms, abas Eirolīgā spēlējošās Lietuvas vadošās komandas BBL pamatturnīrā nepiedalījās.Abi pārējie Latvijas klubi jau labu laiku pirms Baltijas līgas turnīra beigām bija zaudējuši izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Liepājas lauvas noslēguma tabulā ieņēma desmito vietu, bet BK Valmiera – pēdējo 12.vietu.

Baltijas Basketbola līga

VEF Rīga – Šiauliai 83:62 (22:15, 48:34, 64:55)
Valters 21, Bertāns 19, Parahovskis 16
Dolphins – BK Ventspils 82:92 (13:19, 36:44, 60:69)
Andersons 20, Kuzminsks 13 (10 atl.), J.Strēlnieks 13
Rūdupis – Liepājas lauvas 110:78 (25:28, 61:42, 89:59)
Meiers 16, Mejeris 14, Mičels 12
BK Valmiera – Kalev/Cramo 63:81 (17:17, 34:41, 44:61)
Veselovs 13, Kaufmanis 13, Gabrāns 10
Nevežis – Rock 81:55 (40:24)

Noslēguma tabula
1.VEF Rīga 17-5, 2.BK Ventspils 17-5, 3.Tartu Rock 14-8, 4.Rūdupis 14-8, 5.Šiauliai 13-9, 6.Nevežis 13-9, 7.Kalev/Cramo 12-10, 8.Dolphins 9-13, 9.Perlas 9-13, 10.Liepājas lauvas 7-15, 11.TTU/Kalev 6-16, 12.BK Valmiera 1-21.