Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Talantīgais latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis sestdien savā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Vasaras līgas debijas spēlē izcēlās ar 12 punktiem, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas Knicks ar 78:73 (18:17, 20:20, 11:17, 29:19) pārspēja Sanantionio Spurs, kuras sastāvā spēlē Dairis Bertāns.

Tieši Porziņģis bija tas, kurš atklāja mača rezultātu, spēles otrajā minūtē realizējot divus soda metienus.

Lai gan pirmais ceturksnis iesākās ar ņujorkiešu pārsvaru (16:4), tomēr ceturtdaļas beigās Spurs sadeldēja atstatumu līdz vienam punktam (17:18). Arī turpmākā spēles gaita ritēja sīvā cīņā un 38 sekundes līdz pamatlaika beigām komandas šķīra tikai viens punkts, jo mača tablo vēstīja 74:73 Knicks labā. Atlikušajās spēles sekundēs uz Spurs basketbolistu neprecīzajiem metieniem Knicks atbildēja ar četriem precīziem raidījumiem no soda metienu līnījas, tādejādi izcīnīdami uzvaru ar 78:73.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 18 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā guva 12 punktus, realizējot sešus no septiņiem soda metieniem un trīs no četriem divpunktu metieniem, bet aizraidot garām savu vienīgu tālmetienu. Tāpat Porziņģis savāca trīs atlēkušās bumbas, bloķēja divus metienus, izdarīja vienu kļūdu un nopelnīja divas piezīmes, kā arī izpelnījās pozitīvu lietderības koeficentu +8.

Tikmēr Bertāns laukumā pavadīja 17 minūtes un 15 sekundes, nerealizējot nevienu no sešiem tālmetieniem un savu vienīgo divpunktu metienu. Tāpat Bertāna rēķinā trīs atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena kļūda un pozitīvs lietderības koeficents +10, kas bija labākais rādītājs Spurs vienībā.

Ar 18 punktiem Knicks komandā šajā cīņā izcēlās Ērlijs Klīntonijs, bet pa 12 punktiem Porziņģim un Džerianam Grāntam. Savukārt Spurs vienībā rezultatīvākais bija Kails Andersons, kuram 23 punkti.

Pēc tam Knicks gaidāmi dueļi arī pret Losandželosas Lakers un Filadelfijas 76ers, savukārt Spurs spēkosies ar Milvoki Bucks un Portlendas Trail Blazers. Šis turnīrs risināsies līdz 20.jūlijam, bet kopumā tajā piedalīsies 24 komandas.

Kā ziņots, jūnija otrajā pusē Porziņģi NBA draftā ar augsto ceturto numuru izvēlējās Ņujorkas Knicks komanda. Tiesa, vēlāk latvietis iedzīvojās nelielā gūžas savainojumā, tāpēc bija apdraudēta viņa dalība Lasvegasas Vasaras līgas turnīrā.

Porziņģis kļuvis par visu laiku visaugstāk izvēlēto Latvijas basketbolistu NBA draftā. Šis gods iepriekš piederēja Andrim Biedriņam, kuru 2004.gadā ar 11.numuru izvēlējās Goldensteitas Warriors.