Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Lekrings florbolisti EuroFloorball finālā savā laukumā piekāpjas norvēģiem

Latvijas čempionvienība vīriešu florbolā Cēsu Lekrings sestdien cieta zaudējumu savā laukumā notikušajā otrā spēcīgākā florbola klubu turnīra EuroFloorball finālā.Finālmačā Latvijas komanda ar 4:6 (2:2, 0:0, 2:4) piekāpās Norvēģijas vienībai Greaker.Abas komandas savā starpā aizvadīja spraigu maču, pirmajām divām trešdaļām noslēdzoties ar neizšķirtu rezultātu 2:2.

Noslēdzošā perioda sākumā Greaker florbolistiem īsā laikā izdevās iegūt divu vārtu pārsvaru un panākt 4:4, taču 56.minūtē ar 46 sekunžu intervālu Andris Rajeckis guva divus vārtus un atjaunoja līdzsvaru uz tablo.Tiesa, 59.minūtē Norvēģijas klubs atkal izvirzījās vadībā, bet pēdējā minūtē viesi sesto bumbiņu jau tukšos Lekrings vārtos.Pateicoties uzvarai turnīrā, Greaker florbolisti nu kvalificējušies nākamās sezonas Eiropas Čempionu kausa sacensībām.Cēsnieku komanda savā apakšgrupā izcīnīja divas uzvaras. Vispirms ar 12:3 tika pieveikta IKF Paris komandu no Francijas, bet trešdien ar 6:4 pārspēts arī Krievijas klubs Ņižņijnovgorodas Nižegorodec, kas mājiniekiem ļāva ieņemt pirmo vietu A grupā.Pusfinālā Lekrings tikās ar B grupas otrās vietas ieguvēju Rubenes kungu komandu. Šajā duelī Cēsu vienība vien papildlaikā izcīnīja uzvaru ar 5:4.Jau vēstīts, ka pirms tam šī turnīra dāmu finālā Latvijas komanda Kocēnu Rubene ar 3:7 (1:2, 2:2, 0:3) pārliecinoši piekāpās Krievijas komandai _Nauka._Kā zināms, pēdējos dažus gadus spēcīgākās Eiropas komandas sacenšas Eiropas Čempionu kausā, bet pārējās vienības - EuroFloorball turnīrā.Eiropas Čempionu kausā vīriešu un sieviešu konkurencē spēlē četru lielo florbola nāciju - Somijas, Zviedrijas, Čehijas un Šveices - čempionvienības, kā arī vēl pa vienai komandai no organizatoru valsts. Savukārt sestā komanda gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē tiek noteikta iepriekšējā gada EuroFloorball turnīrā.