Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Žaks Roge noslēguma ceremonijā teica, ka "šīs patiešām bija īpašas spēles".
"Jūs bijāt patiess paraugs cilvēcei, jūs mums parādījāt sporta vienojošo spēku. Olimpiskais gars iemiesojies sportiskā konkurencē starp konfliktējošām valstīm, saglabājiet sevī šo garu arī pēc atgriešanās mājās," uzrunājot sportistus, teica Ž.Roge, pasludinot olimpiskās spēles par slēgtām un aicinot visu pasaules jaunatni pēc četriem gadiem pulcēties Londonā, kur notiks nākamās vasaras olimpiskās spēles.
Ž.Roge pateicās Ķīnas tautai, brīvprātīgajiem, olimpiskajai komitejai. "Caur šīm spēlēm pasaule iemācījās daudz vairāk par Ķīnu, un Ķīna iemācījās daudz vairāk par pasauli."
Londonas prezentācijā bija redzams sarkanais divstāvu autobuss, muzicēja leģendārais ģitārists Džimijs Peidžs un jaunā britu popzvaigzne Liona Lūisa, bet futbolbumbu ceremonijas dalībniekiem meta slavenais futbolists Deivids Bekhems.
Spēļu noslēguma kopvērtējumā visvairāk godalgu izcīnīja ASV olimpieši – 110 medaļas. Tikai par desmit mazāk ieguva olimpisko spēļu saimnieki ķīnieši. Trešais lielākais godalgu guvums bija krieviem (72).
Toties Ķīnas sportisti izcīnīja visvairāk zelta godalgu, iegūstot 51 no 301 zelta godalgas. Ķīnieši krietni pārspēja amerikāņus (36), krievus (23), britus (19), vāciešus (16) un austrāliešus (14).
Latvijas komanda ar vienu zelta, sudraba un bronzas godalgu neoficiālajā komandu vērtējumā ieņēma 45.vietu. Par vienu vietu zemāk ir Igaunija, kura izcīnīja vienu zelta un vienu sudraba godalgu. Lietuvieši ar divām sudraba un trim bronzas medaļām ieņēma 57.vietu.
Kopumā pie kaut vienas olimpiskās godalgas tika 86 valstis, no tām 55 valstis izcīnīja vismaz vienu zelta medaļu.
(pievienota 4.-5.rindkopa)