Lēmums pieņemts pārsteidzoši. SOK izpildkomiteja nolēmusi programmā saglabāt moderno pieccīņu, bet izņemt cīņas.
Tomēr cīņai vēl būs cerības atgriezties programmā - šogad tai būs jāaizvada duelis ar septiņiem citiem sporta veidiem, kas pretendē uz iekļaušanu olimpiskajā programmā. No šiem astoņiem sporta veidiem tiks izvēlēts viens.
"Tas ir īsts šoks, jo cīņa īsti netika apskatīta kā sporta veids, kas varētu tikt izņemts," aģentūrai AFP neoficiāli izteikusies kāda amatpersona. "Bija ļoti sīvs balsojums starp cīņu un moderno pieccīņu. Tos šķīra viena, varbūt divas balsis. Kamēr modernā pieccīņa un taekvondo efektīvi lobēja savus sporta veidus, cīņa domāja, ka ir drošībā."
Līdz ar to no olimpisko spēļu programmas pazudīs viens no dažiem sporta veidiem, ko tajā ieviesa vēl olimpiskās idejas autors Pjērs de Kubertēns.
Iepriekšējo reizi 2009.gadā no olimpiskās programmas tika izslēgti softbols un beisbols, bet to vietā stājās golfs un regbijs-7, kas tiks iekļauti 2016.gada olimpisko spēļu programmā.
Uz iekļūšanu 2020.gada olimpisko spēļu programmā pretendē arī skvošs, rolleru sports, karatē, ķīniešu kaujas māksla vušu, kas ir ļoti populāra Āzijā, veikbords un kāpšanas sports. Tāpat uz atgriešanos Olimpiādē cer arī apvienotā beisbola un softbola kandidatūra.
Tāpat vēlāk šogad tiks arī noteikts, kur risināsies 2020.gada olimpiskās spēles. Uz to pretendē Tokija, Madride un Stambula.
Grieķu-romiešu cīņa atklātajā svara kategorijā pirmoreiz olimpisko spēļu programmā bija iekļauta jau 1896.gada, un pēc tam kāds no šiem sporta veidiem bijis pārstāvēts ikreiz kopš 1904.gada. Savukārt sieviešu cīņa Olimpiādē debitēja vien 2004.gadā.
Latvijas sportisti vēsturē tikuši pie vienas medaļas, kad 1936.gadā sudrabu izcīnīja grieķu-romiešu cīkstonis Edvīns Bietags. Savukārt pagājušajā gadā Londonā Latviju pārstāvēja brīvā stila cīkstonis Armands Zvirbulis un sieviešu sportiste Anastasija Grigorjeva.