Rīgā +20 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Elīza Tīruma ar astoto vietu Leikpleisidā sasniedz sezonas labāko rezultātu Pasaules kausa posmos

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma piektdien izcīnīja astoto vietu Leikpleisidas trasē ASV notiekošajā Pasaules kausa priekšpēdējā, astotajā, posmā.

Tas ir latvietes labākais rezultāts šīs sezonas Pasaules kausa sacensībās un otrs labākais rezultāts karjerā pēc ceturtās vietas pagājušās sezonas Siguldas posmā.

Vienīgā Latvijas pārstāve sacensībās pirmo braucienu veica 44,824 sekundēs, uzrādot astoto laiku, bet otro reizi trasi veica 44,604 sekundēs, kas bija septītais labākais rezultāts.

Par posma uzvarētāju kļuva Natālija Geisenbergere no Vācijas, kura tādējādi priekšlaicīgi nodrošināja uzvaru arī kopvērtējumā. Viņa šosezon uzvarējusi sešos posmos, bet nepārspēta palikusi pēdējos četros posmos pēc kārtas.

Uzvarētāja par 0,295 sekundēm apsteidza amerikānieti Džuliju Klakiju, bet trešā bija kanādiete Aleksa Gouga, kura vācietei zaudēja 0,308 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā Geisenbergere astoņos posmos iekrājusi 770 punktus, kas viņai ļauj par 185 punktiem apsteigt savu tuvāko sekotāju Anki Višņevski no Vācijas. E.Tīruma ar 220 punktiem tikmēr ieņem 11.vietu, bet M.Tīruma ar piecos posmos iekrātiem 117 punktiem atrodas 25.pozīcijā.

Geisenbergere, kura ir šīgada pasaules čempione, par Pasaules kausa ieguvēju kļuva pirmo reizi karjerā.

E.Tīruma uzvarētājai divu braucienu summā zaudēja 0,990 sekundes. Kopumā sacensībās piedalījās 22 sportistes.

Latvijas izlases rindās jau ilgāku laiku veselības problēmu dēļ nestartē vadošā sieviešu braucēja Maija Tīruma.

E.Tīruma Nāciju kausa sacensībās ceturtdien izcīnīja augsto trešo vietu, pārliecinoši kvalificējoties pamatsacensībām.

Kā ziņots, posma divnieku sacensībās piektdien Juris un Andris Šici pēc neveiksmīga pirmā brauciena ieņēma 11.vietu, bet Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš pēc nesekmīga otrā brauciena ierindojās 15.pozīcijā 18 duetu konkurencē.

Posma turpinājumā sestdien notiks sacīkstes vīriešiem un komandu stafete.

Leikplesidā notiekošajās sacensībās nepiedalās Krievijas komanda, kas jau devusies uz jauno Soču trasi, kur februāra beigās norisināsies sezonas noslēdzošais Pasaules kausa posms.