Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Seškārtējā pasaules čempione vāciete Magdalēna Noinere otrdien izcīnīja olimpisko zelta medaļu 10 km iedzīšanā. Mūsu olimpiete Madara Līduma startēja no 57.pozīcijas un finišēja 38.vietā.

* UZZIŅA - Olimpiskā čempione Magdalēna Noinere

Aizraujošajās sacensībās sudraba medaļu ieguva Slovākijas sportiste Anastasija Kuzmina, kas pirms divām dienām sensacionāli triumfēja sprintā. Viņa zaudēja tikai 12 sekundes.

Bronzas medaļu izcīnīja Marī Laura Brunē no Francijas, atpaliekot par 26 sekundēm.

Līdz pirmajai šautuvei abas līderes Noinere un Kuzmina (slovākiete startēja divas sekundes pirms Noineres) slēpoja cieši viena aiz otras. Pēc pirmās šaušanas Noinere mazliet atrāvās, jo vāciete šāva precīzi, bet Kuzmina kļūdījās reizi. Līdz pēdējai šautuvei vācietes pārsvars bija pietiekams, tomēr ceturtajā ugunslīnijā viņa netrāpīja pēdējā šāvienā. Kuzmina un Brunē bija prezīzas. Pēc šautuves vācietes pārsvars bija tikai sešas sekundes, taču viņa slēpoja ļoti ātri un līdz finišam palielināja atstarpi vēl par sešām sekundēm. Savukārt Brunē nespēja konkurēt ar slovākieti un palika trešā.

Mūsu biatlona līdere Madara Līduma sacensības uzsāka no 57.pozīcijas un sacensību laikā pakāpās par 19 vietām, finišējot 38.vietā.

Pēc pirmajām divām ugunslīnijām (noguldīja visus mērķus) Līduma pacēlās uz 33.vietu, taču nākošajās divās šaušanas reizēs no stāvus pozīcijas kļūdījās attiecīgi divas un vienu reizi, kā dēļ uz vēl augstāku vietu vairs nevarēja pretendēt.

Gerda Krūmiņa šaušanā pieļāva kopumā četras kļūdas. Viņa startēja no 48.vietas, taču kļūdainā atbīdija viņu uz 57.vietu.