Rīgā +18 °C
Pirmdiena, 16. septembris
Asja, Asnate, Dāgs

Francijas regbisti nodrošina pirmo olimpisko zeltu mājiniekiem

Francija sestdien Parīzē svinēja uzvaru Parīzes olimpisko spēļu vīriešu regbija-7 turnīra finālā, pirmoreiz izcīnot čempionu nosaukumu.

Finālā Francija ar 28:7 (7:7) pārspēja līdzšinējos čempionus Fidži regbistus.

Fidži otrajā minūtē vadībā izvirzīja Džoseva Talakolo ar piezemējumu un Jovane Teba ar realizācijas sitienu - 7:0.

Francija izlīdzinājumu panāca sestajā minūtē pēc Džefersona Lī Žozefa piezemējuma un Rajana Rebadža realizācijas sitiena.

Otrajā puslaikā punktus guva tikai mājinieki, divus piezemējumus izdarot Antuānam Diponam un vienu - Āronam Grandidjē, kā arī visas trīs reizes trāpot realizācijas sitienus.

Bronzas medaļas izcīnīja DĀR regbisti, kuri ar 26:19 (5:7) pieveica Austrāliju.

Vispirms septiņus punktus guva austrālieši. Pēc tam divus piezemējumus DĀR izlases labā veica Zains Deividss, bet realizāciju iesita Tristans Leidss - 12:7 DĀR labā.

Tūlīt pēc tam sarkano kartīti nopelnīja austrālietis Niks Malofs, apgrūtinot atspēlēšanos.

Pēc vēl viena Deividsa piezemējuma un Leidsa realizācijas sitiena DĀR izvirzījās vadībā jau ar 19:7, taču Austrālija atspēlējās. Korijs Tūls 13.minūtē piezemēja bumbu pretinieku ieskaites laukumā, Dītrihs Ročs iesita realizāciju, bet Henrijs Patersons jau mača kompensācijas laikā vēlreiz piezemēja bumbu, panākot 19:19.

Tomēr nākamajā minūtē bronzas medaļas afrikāņiem deva Šona Viljamsa piezemējums un Sivives Sojizvapi realizācijas sitiens - 26:19.

Jaunzēlande ar 17:7 pārspēja Īriju, ieņemot piekto vietu, bet septītā finišēja Argentīna, kas ar 19:0 apspēlēja ASV.

Spēlē par devīto vietu Kenija ar 10:5 pieveica Samoa, bet cīņā par 11.vietu Urugvaja ar 21:10 pārspēja Japānu.

Olimpiskajā turnīrā piedalās 12 izlases, kas bija sadalītas trīs apakšgrupās. Izslēgšanas spēļu turnīrā iekļuva katras apakšgrupas divas labākās komandas un divas labākās trešo vietu ieguvējas.

Regbijs-7 olimpisko spēļu programmā ir iekļauts tikai kopš 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Gan Riodežaneiro, gan Tokijas olimpiskajās spēlēs par čempioniem kļuva Fidži regbisti.