Rīgā +20 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Kalnu slēpotājam Zvejniekam 10.vieta Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādes slaloma sacensībās

Latvijas kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks ceturtdien ierindojās augstajā 10.vietā Rumānijā notiekošajās Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādes slaloma sacensībās.

Divu braucienu summā Zvejnieks uzrādīja laiku minūte un 35,4 sekundes, kas bija par gandrīz četrām sekundēm lēnāk nekā uzvarētājam Stefanam Hadalinam no Slovēnijas. Par sasniegto rezultātu Zvejnieks nopelnīja 48,53 FIS ranga punktus.

Tikmēr otro un trešo vietu sacensībās attiecīgi izcīnīja slovēnis Aljažs Dvorniks un francūzis Eli Gato.

Otrs Latvijas pārstāvis Armands Zariņš sasniedza 33.labāko laiku divu braucienu summā - viena minūte un 55,16 sekundes, nopelnot 182,14 FIS ranga punktus.

Abus braucienus sekmīgi veica kopumā 38 sportisti.

Tikmēr snovbordists Nauris Putenis izcīnīja 22.vietu paralēlā milzu slaloma disciplīnā. Par sasniegto rezultātu 15 gadus vecais latvietis ieguva 4,50 ranga punktus.

Par uzvarētāju šajā disciplīnā kļuva Krievijas pārstāvis Vladislavs Škurihins, bet sudraba un bronzas godalgas attiecīgi ieguva polis Oskars Kvjatkovskis un Jura Retužņiks no Slovēnijas.

Biatlona sacensībās 7,5 kilometru sprinta disciplīnā labāko rezultātu sasniedza Linards Zēmelis, kurš ierindojās 39.vietā. Pārējie Latvijas pārstāvji Vladislavs Nedaivodins un Ingus Deksnis uzrādīja attiecīgi 66. un 68.labāko rezultātu.

Meiteņu konkurencē labākā no latvietēm bija Rasma Rudzīte, kas sešu kilometru garo distanci veica kā 57.ātrākā.

Savukārt distanču slēpošanas sprintā gan zēniem, gan meitenēm Latvijas pārstāvji ierindojās sestā desmit sākumā. Kitija Auziņa finiša līniju šķērsoja kā 52.ātrākā, bet Dins Dinārs Gutāns sacensības noslēdza ar izcīnītu 53.vietu.

Latvijas U-17 hokeja izlase ceturtdien aizvadīs spēli par piekto vietu turnīrā ar Rumānijas vienaudžiem. Trešdien latvieši ar 2:3 līdzīgā cīņā piekāpās spēcīgajiem Krievijas hokejistiem, kas liedza iespēju cīnīties par medaļām.

Sacensību pirmajā mačā trešdien Latvijas jaunie hokejisti piekāpās Šveicei ar rezultātu 1:5.

Tāpat izvēlēs programmā daiļslidošanā meitenēm ceturtdien startēs Ieva Gaile.

Jau ziņots, ka trešdien kalnu slēpotāja Agnese Āboltiņa ierindojās 39.vietā slaloma sacensībās, bet Liene Bondare milzu slalomā izcīnīja 33.vietu starp 54 finišējušajām dalībniecēm.

Daiļslidošanā meitenēm trešdien īsajā programmā 22. labāko rezultātu starp 28 sportistēm uzrādīja Gaile.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē Latviju pārstāv 41 sportists. Pirmoreiz Latvijas pārstāvji sacenšas visos astoņos sporta veidos.