Vairāk nekā 13 000 sportistu veiktie kaulu testi atklājuši, ka vairāk nekā 2000 varētu būt vecāki nekā to reģistrētais vecums. Testi veikti Guandunas provinces sporta akadēmijās reģistrētajiem sportistiem, lielākoties jauniešiem un padsmitgadniekiem.
Daži sportisti bijuši pat par septiņiem gadiem vecāki nekā to reģistrētais vecums, taču parasti vecums atšķīries par gadu vai diviem.
''Pamatojoties uz kaulu rentgena uzņēmumiem, mēs pārskatīsim visus 2008.gada jaunatnes sacensību rezultātus,'' sola testus veikušā Guandunas provinces sporta biroja amatpersonas.
Ķīnas sportistu vainošana blēdībās ar vecumu nav nekas jauns. Vingrošanas sacensībās savukārt vecums varētu būt mākslīgi palielināts, jo olimpiskajās spēlēs nedrīkst piedalīties par 16 gadiem jaunāki sportisti. Starptautiskā Vingrošanas federācija gan noliedz blēdīšanos ar vingrotāju vecumu.
Pagājušā gada decembrī Ķīnas Basketbola asociācija paziņoja, ka 36 spēlētājiem atklāti viltoti dzimšanas dati.
Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) uzbrucējam Ji Dzjaņliaņa reģistrētais vecums ir 21 gads, taču ķīniešu prese ziņo, ka viņa patiesais vecums ir 24 gadi.