Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Krieviete Pahaļina un Ķīnas duets uzvar pasaules čempionātā daiļlēkšanā

Krievijas daiļlēkšanas veterāne Jūlija Pahaļina, kā arī Ķīnas lēcēju duets Čeņa Žuoliņa un Vana Sjiņa svētdien Romā kļuva par pasaules čempionēm daiļlēkšanā.

Pahaļina, no sacensību sākuma līdz beigām atrodoties vadībā, uzvarēja lēkšanā no viena metra augsta tramplīna, bet ķīnietes bija labākās sinhronajos lēcienos no 10 metru torņa.

Pahaļinai šis bija trešais pasaules čempiones tituls karjerā, taču pirmais pēdējo 11 gadu laikā. 1998. gadā pasaules čempionātā Pērtā (Austrālija) viņa izcīnīja divas zelta medaļas. Otro un trešo vietu lēcienos no mazā tramplīna izcīnīja Ķīnas sportistes - Vu Miņsja un Van Haņa.

Sinhronajos lēcienos no 10 metru torņa ķīnietes, kuras ir arī olimpiskās čempiones, nosargāja pirms diviem gadiem izcīnīto pasaules čempioņu titulu. Otrās palika amerikānietes Mērija Beta Daniheja un Heilija Išimicu, bet bronzu ieguva Leona Mun Jē un Pandalela Pama no Malaizijas.

Pirmdien Romā, kur risinās pasaules čempionāts ūdens sporta veidos, daiļlēkšanas sacensības notiks kvalifikācijas sacensības lēkšanā no 10 metru torņa vīriešiem un no 3 metru tramplīna sievietēm, taču medaļu komplekti dalīti netiks.