Krīt vēl viens Felpsa pasaules rekords

Amerikāņu peldētājs Kalebs Dresels piektdien Dienvidkorejā pasaules čempionātā ūdenssporta veidos 100 metru tauriņstila peldējumā pārspēja sava tautieša Maikla Felpsa pasaules rekordu.

Dresels pusfināla peldējumā finišēja ar laiku 49,50 sekundes, par 0,32 sekundēm labojot Felpsam piederošo pasaules rekordu, kas tika uzstādīts 2009.gadā Romā notikušajā pasaules čempionātā.

Dresels 2017.gada pasaules čempionātā izcīnīja septiņas zelta medaļas, bet šādu pašu sniegumu sportists var atkārtot arī šogad Dienvidkorejā. Vien 22 gadus vecais peldētājs šajās sacensībās jau izcīnījis trīs augstākā kaluma medaļas, bet šādu pašu godalgu viņš, visticamāk, iegūs arī 100 metru tauriņstila peldējumā.

Zīmīgi, ka šonedēļ Felpsa uzstādīto rekordu 200 metru tauriņstila peldējumā pārspēja ungārietis Kristofs Milāks, distanci veicot 50,73 sekundēs, bet rekords tika uzlabots par 0,78 sekundēm.

Tāpat piektdien tika pārspēts rekords 200 metros brasā, krievam Antonam Čupkovam finālā distanci veicot divās minūtēs un 6,12 sekundēs.

Viņš par 0,55 sekundēm pārspēja rekordu, kuru 2017.gada janvārī uzstādīja japānis Ipei Vatanabe, bet šajā čempionātā atkārtoja austrālietis Mets Vilsons.