Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Maradona pēc 16 gadiem ar uzvaru atgriežas Pasaules kausa finālturnīrā

Argentīnas futbola valstsvienība sestdien ar 1:0 pārspēja Nigēriju Pasaules kausa izcīņas finālturnīra B grupas pirmajā spēlē. Vienīgos vārtus spēles sestajā minūtē guva aizsargs Gabriels Heince.

Argentīnas izlases galvenajam trenerim Djego Maradonam šī bija atgriešanās Pasaules kausa finālturnīros. Pirms 16 gadiem viņš vēl kā spēlētājs pārstāvēja savu valsti finālturnīrā, kas notika ASV. Viņam gan tā beidzās ar skandālu, jo tika pieķerts efedrīna lietošanā.

Maradona spēli sāka uzreiz ar trim izteiktiem uzbrucējiem - Karlosu Tevesu, Gonzalo Iguainu un galveno diriģentu Lionelu Mesi priekšgalā. Tas pilnībā attaisnojās, jo jau ar pirmajām minūtēm argentīnieši apdraudēja nigēriešu vārtus ar lavīnveida uzbrukumiem.

Jau ar pirmajām minūtēm žilbināja Mesi. Ceturtajā minūtē viņš veica garu izrāvienu un no kreisās puses, izdarīja lielisku piespēli vārtu priekšā Gonzalo Iguainam. Bumba lidoja gar pašu vārtu stabu. Pēc mirkļa pats Mesi izdarīja teicamu sitienu, kuru vārtsargs tikai ar milzu grūtībām atvairīja.

Pirmais vārtu guvums ilgi nebija jāgaida. Sestajā minūtē rezultāts bija atklāts: pēc Verona izpildītā stūra sitiena skaistu un patālu raidījumu ar galvu izdarīja Gabriels Heince, kurš iesita bumbu vārtu kreisajā augšējā stūrī.

Argentīniešiem bija liels pārsvars un sekoja vēl virkne lielisku vārtu gūšanas iespēju. Īpaši jāatzīmē Iguaina izgājiens pa labo pusi, tomēr ar rezultatīvu sitienu apspēlēt vārtsargu nespēja.

Obasi bija labākā vārtu gūšanas iespēja pirmajā puslaikā Nigērijas izlasē. Saņēmis teicamu piespēli soda laukumā, viņš mazliet par ilgu novilcinājās ar sitiena izdarīšanu, vēlāk sekoja ne īsti sitiens, ne piespēle, un lieliskā epizode bija vējā.

Puslaika izskaņā fantastiska iespēja bija Mesi. Pēc brīvsitiena izspēlēšanas Mesi ātri atkal saņēma piespēli un pēc apspēles no labās malas izdarīja skaistu sitienu. Šķita, ka bumba lido vārtu tālajā augšējā stūrī, tomēr vārtsargs brīnumaini pēdējā brīdī ar pirkstu galiem pamanījās bumbu aizsniegt.

Lai kā argentīnieši centās, lai cik bieži veidojās bīstami momenti, tomēr otrajā puslaikā pārspēt Nigērijas izlases lieliski spēlējošo vārtsargu neprata. Vēlāk argentīnieši pat mazliet atslāba un nebija tik liela spiediena vairs, ko biežāk sāka izmantot nigērieši, tomēr arī viņiem gūt vārtus nebija pa spēkam.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā spēlē šajā grupā Koreja ar 2:0 pieveica Grieķiju.