Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Marejs piecu setu trillerī sakauj Federeru, Australian Open finālā tiksies ar favorītu Džokoviču

Austrālijas atklātā tenisa čempionāta vīriešu vienspēļu turnīra finālā piektdien iekļuva brits Endijs Marejs, tādējādi kļūstot par ATP ranga līdera Novāka Džokoviča no Serbijas pretinieku.

Pusfināla cīņā ar trešo numuru izliktais Marejs ar rezultātu 6-4, 6-7 (5:7), 6-3, 6-7 (2:7), 6-2 uzvarēja sacensību otro raketi Rodžeru Federeru no Šveices. Mačs ilga tieši četras stundas. Šajā mačā zaudētie divi seti Marejam bija pirmie visā turnīrā.

Zīmīgi, ka Marejs un Džokovičs savā starpā sacentīsies otrajā Grand Slam turnīra finālā pēc kārtas.

Turnīra pusfinālā Marejs spēlēja ceturto reizi pēc kārtas. Pērn Marejs Austrālijas atklātajā čempionātā tika līdz pusfinālam, bet pirms tam viņš divas reizes piedzīvoja zaudējumu finālā.

Kopumā karjeras laikā brits Grand Slam turnīru finālus tagad sasniedzis sešas reizes, bet pie uzvaras sacensībās ticis tikai vienreiz, kad pagājušajā gadā triumfēja ASV atklātajā čempionātā.

Federers, kurš karjeras laikā uzvarējis 17 Grand Slam turnīros, Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā sacentās jau desmito gadu pēc kārtas. Iepriekš viņš finālā iekļuva piecas reizes, tajos izcīnot četras uzvaras.

Arī iepriekšējos divos gados šveicietis piedzīvoja zaudējumus pusfinālā, bet finālā pēdējo reizi spēkojās 2010.gadā, kad uzvarēja tieši Mareju.

Kā ziņots, pagājušo divu gadu Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētājs Džokovičs pusfinālā ceturtdien ļoti pārliecinoši ar 6-2, 6-2, 6-1 uzvarēja ar ceturto numuru izlikto spāni Davidu Ferreru.

Džokovičs šogad cer kļūt par pirmo tenisistu vēsturē, kurš Austrālijas atklātajā čempionātā uzvarējis trīs reizes pēc kārtas. Austrālijas atklātais čempionāts ir Džokovičam veiksmīgākais turnīrs. Viņš Melburnā uzvarējis 2008., 2011. un 2012.gadā.