Pirms trim nedēļām tika publicēts Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) WADA neatkarīgās komisijas ziņojums, kurā norādīts, ka Krievijas valsts iestādes izstrādājušas un organizējušas sistēmu, ar kuras palīdzību tika slēptas krievu sportistu pozitīvās dopinga analīzes 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs un 2013.gada pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Maskavā.
Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja pēc tam nolēma ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tiesa, tas notika ar dažādām atrunām. Kā lēmusi SOK, katrai federācijai būs iespēja individuāli izvēlēties, vai ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro Olimpiādē.
Līdz ar to Starptautiskā Airēšanas federācija lēma nepielaist Krievijas sportistus olimpiskajām spēlēm.
"17 airētāju iesniegtā apelācija ir noraidīta," teikts CAS paziņojumā.
CAS vēl priekšā lēmumi par trim Krievijas peldētāju, viena cīkstoņa un Krievijas Svarcelšanas federācijas apelācijām.
Individuālās apelācijas iesniedza Krievijas kanoe airētājs Andrejs Krajtors, cīkstonis Viktors Ļebedevs un peldētāji Vladimirs Morozovs, Ņikita Lobincevs un Jūlija Jefimova.
Otrdien Morozova un Lobinceva pārstāvis jau pasteidzās paziņot, ka abi peldētāji pielaisti olimpiskajām spēlēm, bet Starptautiskā Ūdens sporta veidu federācija (FINA) paziņoja, ka vēl galējais lēmums par šiem sportistiem nav pieņemts. FINA atklāja, ka CAS pārsūtījusi SOK peldēšanas federācijas rekomendācijas attiecībā uz Krievijas atlētu dalību olimpiskajās spēlēs.
Jau iepriekš CAS lēma atstāt spēkā Krievijas vieglatlētu diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Iepriekš atļauju startēt Olimpiādē bija saņēmusi vienīgi 25 gadus vecā tāllēcēja Darja Kļišina - divkārtējā Eiropas čempione telpās jau vairākus gadus dzīvo Floridā, un Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) iepriekš norādīja, ka šī sportiste izpildījusi antidopinga nosacījumus, tāpēc var startēt Riodežaneiro.
Līdzīgu iespēju ir izmantojušas arī citas starptautiskās federācijas, piemēram, Starptautiskā Svarcelšanas federācija (IWF) no olimpisko spēļu dalībnieku pulka izslēdza visu Krievijas komandu - astoņus sportistus.