Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

papildināta - Ekholma izcīna pasaules čempiones titulu 15 km individuālajās sacensībās

Zviedrijas biatloniste Helēna Ekholma trešdien Hantimansijskā pārliecinoši kļuvusi par pasaules čempioni klasiskajā 15 kilometru distancē. Žanna Juškāne 96 dalībnieču konkurencē ieņēma 80.vietu un Anete Brice – 92.vietu (finišēja 93 biatlonistes). Sacensībās, kas noritēja diezgan smagos laika apstākļos (mīnus 15 grādu sals, brāzmains vējš), Juškāne četrās šautuvēs pieļāva septiņas kļūdas (trīs guļus un četras stāvus) un uzvarētājai finišā zaudēja 13 minūtes un 30,4 sekundes.

Brice šaušanā kļūdījās desmit reizes (četras guļus un sešas stāvus) un no Ekholmas atpalika par 20 minūtēm un 15,9 sekundēm.Madara Līduma bija pieteikta sacensībām, taču uz starta neizgāja. Līdumai dalība sacensībās tika liegta, jo uz elkoņiem bija uzšūtas noteikumiem neatbilstošas uzšuves, lai, uz paklājiņa guļot un šaujot, neslīdētu rokas, ziņo aģentūra BNS. “Ja sacensībās Eiropā tam nepievērstu lielu uzmanību, tad pasaules čempionātā tiesneši ir striktāki,” citēta Latvijas Biatlona federācijas ģenerālsekretāre Anna Jermolajeva. Latvijas biatlonistei līdz startam pietrūcis laika, lai stingri piešūtās uzšuves noņemtu, savukārt rezerves kombinezonu uz startu neviens biatlonists līdzi neņemot.Ekholma, kura iepriekš ieguva bronzas godalgu iedzīšanā, bija vienīgā biatloniste, kura sašāva visus 20 mērķus. Otro vietu 15 km distancē negaidīti izcīnīja vāciete Tina Bahmane, trešo – Vita Semerenko no Ukrainas. Pasaules čempionei viņas zaudēja attiecīgi 2:15,8 un 2:52,1.12.vietā ierindojās igauniete Eveli Saue.