Peldētājai Šteinai jauns Latvijas rekords un 27.vieta PČ

Latvijas peldētāja Kristīna Šteina piektdien Dienvidkorejā pasaules čempionātā ūdenssporta veidos 200 metru peldējumā uz muguras, uzstādot Latvijas rekordu, izcīnīja 27.vietu, kamēr 50 metru tauriņstila distancē Gabriela Ņiktina ierindojās 34.pozīcijā.

Šteina 200 metrus uz muguras veica divās minūtēs un 14 sekundēs, līderei zaudējot teju vai astoņas sekundes, kas kopvērtējumā bija 27.ātrākais laiks starp 42 peldētājām. Pusfināla peldējumiem kvalificējās 16 ātrākās sportistes, bet Šteinai līdz tam pietrūka nepilnas trīs sekundes.

Uzrādītais laiks distancē ir jauns Latvijas rekords, jo iepriekš sev piederošo rezultātu 50 metru baseinā, Šteina laboja par 0,87 sekundēm.

Tikmēr 50 metru tauriņstila peldējumā 34.vietu ieguva Ņikitina, kura distanci nopeldēja 27,48 sekundēs, līderei zaudējot 2,09 sekundes. Tiesa, Latvijas sportiste šo vietu dalīja ar ekvadorieti Aniku Delgado. Līdz pusfinālam Ņikitinai pietrūka nedaudz vairāk nekā sekunde.

Citās distancēs Latvijas sportistiem ceturtdien nav paredzēti starti.

Latviju šajās sacensībās pārstāv arī Ģirts Feldbergs, Didzis Rudavs, Daniils Bobrovs un Ieva Maļuka.

Aģentūra LETA jau iepriekš ziņoja, ka Latvijas jaunā peldētāja Maļuka ceturtdien Dienvidkorejā pasaules čempionātā ūdenssporta veidos 100 metru brīvā stila peldējuma kopvērtējumā izcīnīja 37.vietu, kamēr Bobrovs 200 metros brasā ierindojās 42.pozīcijā.

Pasaules čempionāts Dienvidkorejā norisināsies līdz 28.jūlijam.