SOK izpildkomiteja nolēmusi programmā saglabāt moderno pieccīņu, bet izņemt cīņas. Tādējādi brīvā cīņa, sieviešu cīņa un grieķu-romiešu cīņa nokļuvusi grupā ar septiņiem pretendentiem uz iekļaušanu olimpisko spēļu programmā. No šiem astoņiem sporta veidiem tiks izvēlēts viens, kas turpmāk būs redzams uz lielākās globālā sporta skatuves.
FILA savā oficiālajā paziņojumā paudusi, kas SOK izpildkomitejas lēmums federācijas iekšienē radījis dziļu izbrīnu un šoku.
Iepriekšējo reizi 2009.gadā no olimpiskās programmas tika izslēgti softbols un beisbols, bet to vietā stājās golfs un regbijs-7, kas tiks iekļauti 2016.gada olimpisko spēļu programmā.
Uz iekļūšanu 2020.gada olimpisko spēļu programmā pretendē arī skvošs, skrituļslidošana, karatē, ķīniešu kaujas māksla vušu, kas ir ļoti populāra Āzijā, veikbords un kāpšanas sports. Tāpat uz atgriešanos Olimpiādē cer arī apvienotā beisbola un softbola kandidatūra.
FILA paziņojumā uzsvērts, ka cīņas federāciju veidā ir pārstāvētas 180 pasaules valstīs, bet daudzās no tām tas ir nacionālais sporta veids. Daudzu valstu pārstāvjiem šis ir vienīgais sporta veids, kurā tiem ir reālas iespējas pārstāvēt savu valsti uz olimpiskās skatuves.
FILA uzskata, ka šādi tiek vairota konkrētā sporta veida un olimpisko ideālu globālā izpausme.
Šīs nedēļas izskaņā norisināsies FILA vadības sanāksme, kurā tiks spriests par to, kā maijā pārliecināt SOK izpildkomiteju atstāt cīņas olimpisko spēļu programmā.
Grieķu-romiešu cīņa atklātajā svara kategorijā pirmoreiz olimpisko spēļu programmā bija iekļauta jau 1896.gadā, un pēc tam kāds no šiem sporta veidiem bijis pārstāvēts ikreiz kopš 1904.gada. Savukārt sieviešu cīņa Olimpiādē debitēja vien 2004.gadā.