Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Šteinbergs pirmo reizi izcīna Vaidavas kausu motokrosā, Freibergam trauma

Ivo Šteinbergs svētdien Apē bija ātrākais abos braucienos un pārliecinoši uzvarēja Vaidavas kausa izcīņā MX1 klasē, savukārt pieredzējušākais Latvijas motokrosa braucējs Lauris Freibergs kritienā lauza atslēgas kaulu, aģentūru BNS informēja organizatori.

MX2 klasē uzvarēja Agris Ļitvinovs, kvadru klasē nepārspēts palika Mikus Neško, bet mini MX klasē labākais bija igaunis Marti Lepiks. 37. reizi rīkotajās tradicionālajās sacensībās startēja četru valstu - Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas - motosportisti.

Freibergs pirmajā apvienotās MX1/MX2 klases braucienā uzreiz kļuva par līderi un pārsvaru pār konkurentiem arvien palielināja, taču vienā no pagriezieniem neveiksmīgi krita, traumējot jau agrāk jau cietušo plecu, un lauzta atslēgas kaula dēļ viņam nācās izstāties.

Vadību braucienā pārņēma Šteinbergs un līdera pozīciju pārliecinoši noturēja līdz finišam. Otrais finišēja vecmeistars Agris Ļitvinovs, kurš startēja MX2 klasē, bet trešais mērķa līniju šķērsoja Leons Kozlovskis. MX1 klasē pirmajā braucienā trešais bija Rolands Baldiņš. Otrajā braucienā MX1 klasē vietu sadalījums nemainījās un kopvērtējumā lielākais Vaidavas kauss tika Šteinbergam, sudrabs - Kozlovskim, bet bronza - Baldiņam.

MX2 klasē otro vietu aiz Ļitvinova izcīnīja Jānis Kārkliņš, savukārt trešo vietu ieņēma Vjačeslavs Golovkins no Krievijas.

Lielāko dalībnieku skaitu pulcēja "Zelta mopēda" ieskaite, kur standarta klasē uzvarēja Andris Matisāns, standarta 2A klasē - Agris Supe, bet sporta klasē - Ainārs Karro.