Rīgā +16 °C
Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Suharevam trešā vieta Eiropas čempionātā svarcelšanā

Latvijas pārstāvis Ritvars Suharevs ceturtdien Bulgārijā Eiropas čempionātā svarcelšanā izcīnīja trešo vietu svara kategorijā līdz 73 kilogramiem, bet raušanā ieguva sudraba medaļu.

Suharevs, kurš startēja A grupā, raušanā pirmajā mēģinājumā pacēla 150 kilogramus, bet 154 kilogramus smagais stienis pakļāvās ar otro mēģinājumu.

Tas viņam nodrošināja sudraba medaļu raušanā, čempionam bulgāram Božidaram Andrejevam piekāpjoties vienu kilogramu, bet trešo vietu ar 153 kilogramiem izcīnot Itālijas svarcēlājam Mirko Dzanni.

Grūšanā Suharevs ar otro mēģinājumu pacēla 177 kilogramus, bet ar 183 kilogramiem netika galā, sasniedzot desmito labāko rezultātu. Tā kā abi ASV sportisti Keidens Kahojs un Raiens Grimslens, kuri uzgrūda attiecīgi 185 un 182 kilogramus, startēja ārpus kārtas, Suharevs Eiropas čempionāta vērtējumā ierindojās astotajā vietā.

Par čempionu grūšanā ar 193 kilogramiem kļuva Andrejevs, otrais ar 186 kilogramiem bija turks Muhammeds Ozbeks, bet trešais ar 184 kilogramiem bija turks Jusufs Gendžs.

Abu vingrinājumu summā Suharevs sakrāja 331 kilogramu, ieņemot trešo vietu.

Par uzvarētāju ar summā sakrātiem 348 kilogramiem kļuva Andrejevs, bet otro vietu ar 336 kilogramiem ieņēma Ozbeks.

Savukārt Dzanni trīsreiz netika galā ar 183 kilogramiem.

Pirms gada Erevānā Suharevs kļuva par čempionu.

Sestdien svara kategorijā līdz 89 kilogramiem startēs Armands Mežinskis, bet pirmdien svara kategorijā līdz 102 kilogramiem - Artūrs Plēsnieks.