Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Austrālijas un Dienvidkorejas futbolisti kā pirmie sasniedz Āzijas kausa pusfinālu

Kā pirmās Āzijas kausa izcīņas futbolā pusfinālu ceturtdien sasniedza mājiniece Austrālija un Dienvidkoreja.Austrālijas izlase ceturtdaļfināla mačā ar 2:0 (0:0) pārspēja Ķīnu.Abus vārtus uzvarētāju labā otrajā puslaikā guva 35 gadus vecais Tims Keihils, turklāt uzreiz pēc otrā puslaika sākuma viņš atklāja rezultātu ar iespaidīgu sitienu šķērītē.

Līdz šim Austrālijai šajā turnīrā nav izdevies triumfēt, bet pirms četriem gadiem tā sasniedza finālu, kur piekāpās Japānai. Tieši Japāna vai arī Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) izlase būs mājinieku pretinieki pusfinālā.Tikmēr otrā ceturtdaļfināla pārī Dienvidkoreja vien papildlaikā ar 2:0 (90:0, 0:0) pieveica Uzbekistānu.Abus vārtus uzvarētāju labā 104. un 120.minūtē guva vietējā futbola zvaigzne Honmiņs Sons, tādējādi aizvedot Dienvidkoreju līdz turnīra pusfinālam jau trešo reizi pēc kārtas.Tiesa, Dienvidkoreja par Āzijas kausa čempioniem pēdējo reizi tika kronēti 1960.gadā.Piektdien norisināsies atlikušie divi ceturtdaļfināla dueļi - Irāna tiksies ar Irāku, bet Japāna spēkosies ar AAE.Āzijas kausa izcīņa, kurā kopumā piedalījās 16 izlases, Austrālijā ilgs līdz 31.janvārim. Sacensību pašreizējā čempione ir Japāna.Pirms četriem gadiem turnīrs norisinājās Katarā, kas 2022.gadā uzņems Pasaules kausa izcīņu.