Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Diena vērtē izlases futbolistus PK atlases turnīra pirmajās divās spēlēs

Laikraksta Diena sagatavotais Latvijas futbola izlases spēlētāju vērtējums pēc diviem aizvadītajiem mačiem Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas turnīrā - 1:2 Rīgā ar Grieķiju un 1:4 izbraukumā Bosnijā.

Andris Vaņins

Vērtējums: 3 no 5

180 min, atvairīja 9 sitienus no 15

Gaidītos brīnumus nerādīja. Viņam piedēvētie «netveramie seivi» sekoja pēc pretinieku paviršības, nevis paša meistarības

Oskars Kļava

Vērtējums: 2 no 5

180 min, 3 sodi, 0 sodu pret pašu, 1 brīdinājums

Kļuvis drošāks spēlē viens pret vienu, bet Bosnijā bija «pazudis» divos vārtu zaudējumos, aizkavējoties pretinieku laukuma pusē

Deniss Ivanovs

180 min, 5 sodi, 1 sods pret pašu

Pārāk viegli noticēja Džeko māņkustībām, kad tas noorganizēja divus vārtu guvumus. Mačs ar grieķiem bija labāks

Kaspars Gorkšs

180 min, 2 sitieni/1 vārti, 5 sodi, 0 sodu pret pašu, 1 brīdinājums

Regulāri uzvarēja gaisa divcīņās un bija drošs bumbas atņemšanā. Ar gūtiem vārtiem apliecināja savu draudīgumu pretinieku soda laukumā

Ritus Krjauklis

180 min, 4 sodi, 0 sodu pret pašu, 1 brīdinājums

Aizvadīja savas divas labākās spēles izlasē. Divas kļūdas noveda pie diviem vārtu zaudējumiem, bet viņš bija labākais Latvijas izlasē bumbas atņemšanā. Ar spēcīgiem izklupieniem iedvesa pretiniekiem respektu

Aleksandrs Fertovs

75 min, 1 sods, 0 sodu pret pašu

Latvijas izlasē nav bijis tik laba uzbrukumu jaucēja kopš Vitālija Astafjeva laikiem. Uzbrukumu ievadē darbojās vēsu galvu. Savainojums liedza 2. puslaiku pret grieķiem nospēlēt tikpat labi kā pirmo

Ritvars Rugins

Vērtējums: 1 no 5

115 min, 2 sodi, 1 sods pret pašu

Bija vājākais posms pašreizējā Latvijas izlases modelī. Enerģijas daudz, bet labuma maz. Vainīgs trešajos zaudētajos vārtos Bosnijā. Pārāk bieži grēkoja ar bumbas apstrādi un neprecīzām piespēlēm

Oļegs Laizāns

170 min, 4 sodi, 3 sodi pret pašu

Izlasē uzticēta ļoti atbildīga loma - būt pirmajam visur starp abiem soda laukumiem. Trūka izturības visām 90 minūtēm, bieži kavējās ar lēmuma pieņemšanu, taču netrūka labu epizožu. Otrie zaudētie vārti pret grieķiem uz viņa sirdsapziņas

Ivans Lukjanovs

Vērtējums: 4 no 5

170 min, 2 sitieni/0 vārtu, 2 sodi, 2 sodi pret pašu

Lāča drosmē cilpoja kā zaķis starp pretiniekiem. Izsakoties hokeja terminoloģijā, labākais «tamborētājs» Latvijas izlasē. Trūkst fiziskā spēka, lai palīdzētu aizsardzībā

Aleksejs Višņakovs

135 min, 3 sodi, 2 sodi pret pašu

Nopelnīja «pendeli» uz Grieķijas vārtiem, bet nekavēja Spiropula sitienu, kad grieķi panāca 1:1. Viņš ir pirmais, kurš pat bez pavēles «iesēžas» aizsardzībā, rezultātam esot labvēlīgam

Aleksandrs Cauņa

180 min, 4 sitieni/1 vārti, 3 sodi, 3 sodi pret pašu

Darīja visu, ko varēja, un varēja - kā nekad iepriekš daudz. Izcēlās pat uz tehniskāko pretinieku fona. Eh, ja vien viņam būtu vairāk tādas klases palīgu...

Artjoms Rudņevs

150 min, 1 sitiens/0 vārtu, 2 sodi, 3 sodi pret pašu

Aktīvs, lielisks aizsardzībā, bet no uzbrucēja prasa vārtus. Trūkst nekaunības iet uz apspēlēšanu. Rudņevam noejot laukuma malā, asums uzbrukumā samazinājās līdz minimumam

Māris Verpakovskis

55 min, 0 sodu, 1 sods pret pašu

Potenciāli labs «enerģijas» uzbrucējs uz maiņu. Tikai žēl, ka enerģijas mača beigās trūka komandas biedriem. Mēdza atlaist bumbu par tālu - galva strādā ātrāk nekā kājas

Vladimirs Kamešs

30 min, 2 sodi pret pašu