Rīgā +16 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

FK Liepāja ar 7:0 sagrauj boikotu beigušo Jūrmalu

Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta spēlē trešdien laukumā ar sagrāvi atgriezās iepriekšējā kārtā cīņā neizgājušie Jūrmalas futbolisti, kas izbraukumā ar 0:7 (0:2) zaudēja Liepājai. Četrus vārtus mājinieku labā guva turnīra rezultatīvākais futbolists Jānis Ikaunieks.Šī kļuva par pārliecinošāko kādas komandas uzvaru šīs sezonas čempionātā.

Spēles rezultātu 18.minūtē atklāja Kristaps Grebis, bet 35.minūtē savus 11.vārtus šīs sezonas čempionātā guva tā rezultatīvākais futbolists Ikaunieks. Otrā puslaika ievadā ar minūtes intervālu Ikaunieks guva vēl divus vārtus, nodrošinot hat-trick un sasniedzot 13 šosezon gūto vārtu robežu, bet vēl četras minūtes vēlāk otro reizi izcēlās Grebis. Iļja Šadčins 20 minūtes pirms spēles beigām panāca jau 6:0, bet cīņas pēdējās minūtēs ar skaistu soda sitienu savus ceturtos vārtus mačā un četrpadsmitos sezonā guva Ikaunieks.Liepājas klubam šajā mačā nepalīdzēja traumu guvušais komandas pirmais numurs vārtos Raivo Varažinskis, bet viņu veiksmīgi aizstāja Toms Vīksna.Jūrmalas spēlētāji iepriekšējā čempionāta spēlē kluba finansiālo problēmu dēļ atteicās doties laukumā un tādējādi saņēma tehnisko zaudējumu. Par atkārtotu šādu gadījumu klubs riskētu ar izslēgšanu no turnīra, tomēr aizvadītajam mačam tam izdevās sapulcināt 11 laukuma spēlētājus un vēl četrus rezervistus.Jāizceļ, ka spēlē pret liepājniekiem sastāvā nebija tādi pieredzējuši Jūrmalas futbolisti kā Maksims Rafaļskis, Pāvels Mihadjuks un Dmitrijs Halvitovs.Ja Jūrmala ir kopvērtējuma pastarīte, liepājnieki iepriekšējā mačā ar 2:0 pieveica kopvērtējuma līderi Ventspils un pašlaik turpina sešu uzvaru sēriju.Savukārt divu Rīgas komandu duelī Daugavas vienība trešdien savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzvarēja Metta/Latvijas Universitāte futbolistus.Spēles 63.minūtē noraidīts tika Metta/LU futbolists Mārtiņš Milašēvičs, bet septiņas minūtes vēlāk rezultātu atklāja Kristaps Blanks. Mača beigās Daugava neizmantoja divas teicamas iespējas gūt otros vārtus, bet pēc tam izlīdzinājumam divas reizes tuvu bija Metta/LU futbolisti.Otrā puslaika vidū laukumu bija spiests pamest Metta/LU komandas vārtsargs Kristers Putniņš, kuru nomainīja Oskars Darģis.Daugava pēdējos sešos mačos tikusi pie četrām uzvarām, šī sekmīgā perioda ietvarā 10.maijā ar 2:0 pieveicot arī Metta/LU. Savukārt otrs Rīgas klubs pēdējos četros mačos izcīnījis četrus punktus, tomēr to vidū ir arī tehniskā uzvara pār Jūrmalu.Kā ziņots, kārtas ievadā otrdien Jūrmalas Spartaks futbolisti ar 1:0 savā laukumā pieveica Ventspils komandu, sagādājot kopvērtējuma līderei otro zaudējumu pēc kārtas. Tāpat Latvijas kausa ieguvēja Jelgava ar 1:0 savā laukumā uzvarēja virslīgas debitanti Daugavpils, bet Rīgas Skonto futbolisti spēlē starp divām labākā četrinieka komandām ar rezultātu 4:0 izbraukumā pārliecinoši pieveica Daugavpils Daugavu.