Rīgā +4 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Daugavpils Dinaburg futbolisti ar uzvaru debitējuši jaunizveidotās UEFA Eiropas līgas turnīrā. Ceturtdien kvalifikācijas pirmās kārtas spēlē daugavpilieši dramatiskā galotnē ar 2:1 (0:0) uzvarēja Igaunijas klubu Nomme Kalju. Atbildes spēle paredzēta pēc nedēļas Igaunijā.Pirmā puslaika sākuma daļa aizritēja diezgan vienmuļā cīņā.

Nedaudz vairāk bumbu kontrolēja laukuma saimnieki, taču līdz puslaika vidum nopietni draudi Igaunijas komandas vārtiem netika radīti. Tad pēc viesu vārtsarga nesaprašanās ar aizsargu laba iespēja izcelties bija Sokolovam, taču viņš no soda laukuma stūra netrāpīja tukšos vārtos. Līdz pārtraukumam Dinaburg futbolisti izveidoja vēl vairākus momentus – labākais atkal bija Sokolovam, kurš sita nedaudz pāri vārtiem. Vienreiz bīstama situācija radās arī pie daugavpiliešu vārtiem, taču rezultāts palika nemainīgs.Otrā puslaika vidū veiksmīga izrādījās Mihaila Ziziļeva uzmainīšana. Jau pirmajā uzbrukumā viņš ar slīpu sitienu gandrīz trāpīja vārtu stūrī, bet dažas minūtes vēlāk izdarīja ļoti labu piespēli Valērijam Afanasjevam, kurš ar galvu raidīja bumbu Nomme Kalju vārtos – 1:0.Vēl kādu brīdi Dinaburg futbolisti turpināja ofensīvu, taču pamazām tā apsīka, un pēdējās minūtēs tuvāk vārtu guvumam bija viesi. Pamatlaika pēdējā minūtē par otro brīdinājumu sešu minūšu laikā tika noraidīts Pāvels Koļcovs, bet kompensācijas otrajā minūtē itālietis Djego Balbinots pēc brīvsitiena izspēles panāca izlīdzinājumu 1:1.Tomēr Dinaburg komandai izdevās izcīnīt dramatisku uzvaru, ko nodrošināja gruzīnu leģionāra Vasilija Gučašvili precīzais raidījums – 2:1.Ja Dinaburg futbolisti iekļūs kvalifikācijas otrajā kārtā, viņu nākamie pretinieki būs Izraēlas klubs Bnei Yehuda vai Azerbaidžānas trešā spēcīgākā komanda Simurq, kurā spēlē Genādijs Soloņicins un kuru turpmāk varētu pārstāvēt arī Ģirts Karlsons. Pirmajā spēlē Baku uzvarēja Izraēlas komanda 1:0.Divi citi Latvijas futbola klubi – Liepājas metalurgs un Skonto – turnīru sāks ar otro kārtu. Liepājnieki sacentīsies ar Gruzijas vicečempioniem un kausa ieguvējiem Tbilisi Dinamo, bet skontieši – ar Īrijas premjerlīgas otrās vietas ieguvējiem Derry City futbolistiem.