Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

papildināta - Neizšķirts Latvijas un Izraēlas futbola izlašu spēlē

Cienīgā spēlē cienīgi izcīnīts punkts pret Izraēlas futbolistiem ar nedaudz citādām acīm ļauj raudzīties uz Latvijas futbola valsvienības perspektīvām pasaules čempināta kvalifikācijas otrajā grupā. Trešdien Skonto stadionā neizšķirts 1:1 tika izrauts spēles priekšpēdējā minūtē, kad kā pa diedziņu saspēli noorganizēja Aleksandrs Cauņa, Andrejs Rubins un Vladimirs Koļesņičenko.

Nākamā, piektā, turnīra spēle 28.martā viesos ar Luksemburgu.Iepriekšējā kvalifikācijas spēle Šveicē bija par iemeslu visai ievērojamām izmaiņām Latvijas valstvienības starta sastāvā. Jura Laizāna diskvalifikācija, Aleksandra Cauņas savainojums Starkovu abu vietā mudināja izvēlēties attiecīgi Vladimiru Koļesņičenko un Andreju Rubinu, kurš visai īsā laikā gana saturīgi sevi pieteica sestdien, iznākot uz maiņu. Vēl viena izmaiņa aizsardzības labajā malā prasījās loģikas dēļ — vienas spēles diskvalifikāciju bija izcietis valstsvienībā par Igoru Savčenkovu pieredzējušākais 25 gadus vecais Oskars Kļava (27 spēles, 1 vārti). Nominālais centra aizsargs Igors Savčenkovs (2 spēles), kurš neslikti Šveicē darbojās Kļavas pozīcijā, palika rezervē.Pagāja vien sešas minūtes, kad Izraēlas vienīgais uzdevums — uzvarēt — varēja kļūt par visai grūti izpildāmu. Pēc vairākiem sitieniem Izraēlas vārtu virzienā bumbu teju kā uz paplātes saņēma Deniss Ivanovs, kurš no aptuveni 10 metriem sita gar pašu vārtu stabu.Taču varbūt pat svarīgāk tobrīd bija fakts, ka nebijām iespiesti aizsardzībā un gana bieži uzbrukumus veidojām arī mēs.Viesi neko mega oriģinālu nebija izdomājuši (sāka ar to pašu sastāvu, ar kuru sestdien pret Luksemburgu), liekot akcentu tur, kur tie trumpji tiešām ir. Lai gan ar mikrotraumu, bīstamākos uzbrukumus tiem veidoja Josi Benajuns pa labo malu. Varbūt labi, ka situācijas spiests pretī stājās par Cauņu pieredzējušākais Andrejs Rubins. Jo īpaši spēles lasīšanai aizsardzībā tas ir būtiski. Pirmajā puslaikā abu komandu vārtsargi pa reizei no sirds lika lietā meistarību.Spēles otrā puse sākās ar vārtu zaudējumu. Laukuma centrā Ģirtam Karlsonam ķermenī iebrauca no aizmugures, viesi ieguva bumbu un ar dažām piespēlēm soda laukuma vidū izveda Benajunu, kurš to ne bez rikošeta palīdzības nogādāja vārtu augšējā stūrī. Mājinieku bēdas šoreiz nedaudz arī uz tiesneša Vladimira Hrināka sirdsapziņas.Starkovs laikus ķērās pie svaigiem spēkiem, 61.minūtē Karlsonu un Perepļotkinu nomainot pret Grebi un Cauņu (vēlāk izgāja arī Višņakovs). Uzbrukumā devās Rubins. Bumbas kontrole pašā izskaņā nesa rezultātu. Patīkami, ka maiņas spēli tikai pastiprināja un ka pirmo reizi trijās spēlēs (iepriekšējām gan bija pārbaudes spēļu statuss) ar Izraēlu izdodas spēlēt vismaz neizšķirti.

zxczxc

Starkovs: Esam progresējuši kā komanda

Kaštans: Futbols var būt neželīgs

Futbola Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēļu rezultāti un grupu tabulas

Grieķijas futbolisti savās mājās zaudē Šveicei, Luksemburga un Moldova nospēlē neizšķirti