Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

UEFA ČL: Juventus savā laukumā tiek galā ar čempioniem Real

Itālijas čempione Turīnas Juventus UEFA Čempionu līgas futbolā pusfinālā ar 2:1 (1:1) savās mājās guva pārsteidzošu uzvaru pār Spānijas grandu Madrides Real.Mājinieki jau no pirmajām minūtēm aktīvi uzbruka uz Real sargātajiem vārtiem. Viņu centieni drīz vien atmaksājās, kad spēles astotajā minūtē rezultātu atklāja spānis Alvaro Morata.

Pēc pirmajiem iesistajiem vārtiem spēles ritms nemainījās, tieši otrādi – komandas uzbruka vēl bīstamāk. 27.minūtē pēc veiksmīgas Kolumbijas spēlētāja Hamesa Rodrigesa piespēles neizšķirtu 1:1 panāca rezultatīvākais Real spēlētājs portugālis Krištianu Ronaldu.Arī otrajā puslaikā komandas turpināja bīstami uzbrukt. 57.minūtē Real soda laukumā tika nogāzts argentīnietis Karloss Tevess, par ko uz Madrides komandas vārtiem tika piešķirts 11 metru soda sitiens. Realizēt soda sitienu devās pie Real vārtiem nokritušais argentīnietis, kas viņam arī izdevās, vadībā atkal izvirzot Itālijas komandu.Pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem Real vairākkārt bīstami uzbruka, taču nesekmīgi, kā rezultātā piedzīvoja zaudējumu ar 1:2.Juventus futbolisti pusfinālu sagaidīja uz labas nots, jo aizvadītās nedēļas nogalē Turīnas klubam jau ceturto gadu pēc kārtas izdevās kļūt par Itālijas čempioniem, bet kopumā tas par valsts labāko kļuvis jau 31.reizi. Šī komanda joprojām saglabā izredzes uzvarēt trīs turnīros šosezon - bez valsts titula tā var pievienot arī UEFA Čempionu līgas un Itālijas kausa trofejas.Abas komandas iepriekšējo reizi tikās pagājušās sezonas UEFA Čempionu līgas grupu turnīra ietvaros, kad Madrides klubs savā laukumā uzvarēja ar 2:1, bet Turīnā vienības cīnījās neizšķirti 2:2.Juventus futbolisti savā laukumā Eirokausu mačos nav pārspēti jau 13 spēlēs pēc kārtas, turklāt šīs sezonas UEFA Čempionu līgā šim klubam bija izdevies savu skatītāju priekšā uzvarēt četrās no pēdējām piecām spēlēm. UEFA Čempionu līgas finālā Juventus nav iekļuvuši kopš 2003.gada, bet Real pusfinālā spēlē piekto gadu pēc kārtas, pērn pirmo reizi kopš 2002.gada sasniedzot finālu un tajā triumfējot.Otra pusfināla pirmā spēle, kurā Spānijas klubs Barcelona uzņems Minhenes Bayern no Vācijas, tiks aizvadīts trešdien.Finālā iekļūs uzvarētājs divu spēļu summā, bet pusfināla atbildes spēles tiks aizvadītas 12. un 13.maijā.Savukārt UEFA Čempionu līgas fināls norisināsies 6.jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.