Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

Ventspils pieveic Skonto un iekļūst Latvijas kausa izcīņas finālā

Ventspils futbolisti trešdien iekļuva Latvijas kausa izcīņas finālā. Pusfināla spēlē ventspilnieki savā laukumā ar 2:1 pārspēja Rīgas Skonto. Finālspēlē, kas notiks 15.jūnijā Rīgā, ventspilnieku pretinieks būs Daugavpils Daugava, kas trešdien viesos ar 2:1 pieveica Jūrmalu.Pirmajās desmit minūtēs Ventspils uzreiz metās aktīvos uzbrukumos, teju katru otro minūti nopietni apdraudot Skonto vārtus.

Skonto pamazām atguvās un izlīdzināja spēli, pārņemot iniciatīvu savās rokās, sākumā ventspilnieku vārtsarga Vaņina modrību pārbaudot ar tālsitieniem. Ventspils starta ofensīva apsīka pēc 15 minūtēm, ko veicināja arvien biežāk pieļautās kļūdas piespēlēs. Ventspilniekiem labākā iespēja gūt vārtus bija Rimkum, skontiešiem - Dvališvilli. Abi sita garām vārtu augšējam stūrim. Ventspils nācās veikt piespiedu maiņu 17.minūtē (Cilinšeks klibodams atstāja laukumu, vietā nācā Soleičuks). Pirmā puslaika otro pusi bumbu nedaudz vairāk kontrolēja Skonto, taču simtprocentīgu vārtu gūšanas iespēju nebija nevienai komandai.

Jau otrā perioda sākumā mājiniekiem izdevās atklāt rezultātu. Ar sitienu no 15 m vārtu apakšējā stūrī mājiniekus vadībā izvirzīja Igors Cigirlašs.

Divdesmit minūtes pirms spēles pamatlaika beigām Skonto panāca izlīdzinājumu. Izpildot soda sitienu, bumba tika atstāta Oļegam Laizānam, kurš izdarīja ļoti labu tālsitienu no 27 metriem, bumbu ieraidot vārtu augšējā stūrī.

Septiņas minūtes pirms beigām ventspilnieki vēlreiz izvirzījās vadībā. Ar soda sitienu no 18 metru attāluma bumbu vārtu tuvējā stūrī ieraidīja Igors Zangerejevs.