Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Bruins pret Hurricanes uzstāda sezonas rekordu; Daugaviņš paliek rezervē

Uzvaru bez latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa sastāvā pirmdien kārtējā NHL regulārā čempionāta spēlē izcīnīja Bostonas Bruins, savā laukumā ar 6:2 sagraujot Karolīnas Hurricanes. Seši gūtie vārti spēlē ir saīsinātās NHL sezonas labākais rādītājs Bostonas komandai, kas pēdējā laikā uzbrukumā nedemonstrē īpaši iespaidīgu sniegumu.

Jau spēles pirmajā trešdaļā Bostona ieguva iespaidīgu 3:0 vadību, divus vārtus gūstot Bredam Maršānam, savukārt otrajās 20 minūtēs Hurricanes vārtos ielidoja vēl divas ripas - 5:0. Lai gan trešā perioda vidū Karolīnas komanda 45 sekunžu laikā aguva divus vārtus, ar sesto ripu atbildēja Bruins un pārliecinoši triumfēja mačā - 6:2.

Uzvarētājiem teicami darbojās maiņa ar Jaromīru Jāgru (0+2), jau minēto Maršānu (2+0) un Grigoriju Kembelu (0+2) ierindā, bet trīs rezultatīvas piespēles vācu aizsargam Denisam Zaidenbergam. Tikmēr Bruins somu vārtsargs Tūka Rasks atvairīja 40 metienus. Nākamo spēli Bostona aizvadīs trešdien viesos pret Ņūdžersijas Devils.

Daugaviņš pēc divu maču pārtraukuma laukumā nedevās. Bruins sastāvā līdz šim latvietim divos mačos vidēji 7:23 minūtes ilgs spēles laiks, četri metieni pa vārtiem un neitrāls lietderības koeficients. Savukārt visā NHL sezonā kopumā 21 mačā trīs (1+2) rezultivitātes punkti un negatīvs lietderības koeficients -7. Kā ziņots, Daugaviņš maiņas darījumā no Otavas Senators Bostonai pievienojās 27.martā.

Ar 38 spēlēs iegūtiem 54 punktiem Bruins Austrumu konferencē saglabā 4.vietu. Tikai 10 spēles līdz regulārā čempionāta noslēgumam lāči 9.vietu konferencē apsteidz par 14 punktiem - jau tuvākajās spēlēs komanda var oficiāli nodrošināt dalību Stenlija kausa izcīņā. Savukārt 10.vietu ar 40 punktiem 40 spēlēs ieņem Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Vinipegas Jets. Kulda, kurš Vinipegai pievienojās pēc aizvadītās sezonas KHL klubā Novosibirskas Sibirj, uz NHL ledus gan vēl nav atgriezies.

Daugaviņš un Kulda ir Latvijas izlases kandidātu sarakstā dalībai pasaules hokeja čempionātā.