Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Dinamo papildlaikā atzīst Ufas Salavat Julaev pārākumu

Rīgas Dinamo hokejisti pirmdien savā laukumā ar 2:3 papildlaikā piekāpās spēcīgajam Ufas Salavat Julaev klubam KHL regulārā čempionāta mājas spēlē. Tādējādi Ufas komandai izdevās pārtraukt trīs zaudējumu sēriju. Ar precīziem metieniem rīdzinieku labā izcēlās Aleksandrs Žirū un Pols Šehura.

Dinamo treneri šīs dienas mačam bija pieteikuši sešus aizsargus un 12 uzbrucējus. Sastāvā, salīdzinot ar iepriekšējo maču, bija tikai divas izmaiņas – Jēkaba Rēdliha vietā spēlēja Arvīds Reķis, bet Aleksandra Ņiživija vietā laukumā devās Robs Šremps. Vārtus atkal sargāja Mikaels Telkvists.

Jau pašā spēles sākumā viesu komandas hokejistiem bija reāla iespēja atklāt rezultātu, tomēr Dinamo vārtsargs Mikaels Telkvists tika galā ar šo bīstamo situāciju. Pirmās trešdaļas ceturtajā minūtē Ufas klubs palika mazākumā un rīdzinieki jau pēc 40 sekundēm vairākumu realizēja, kad pēc teicamas Kaspara Daugaviņa piespēles Žirū ar netveramu metienu pārspēja Salavat Julajev komandas somu vārtsargu Īro Tarki.

Divas minūtes pēc zaudētiem vārtiem viesi neilgā laika periodā divreiz pēc kārtas izpelnījās divu minūšu noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu, kas Dinamo hokejistiem 40 sekundes ļāva spēlēt piecatā pret trijiem pretiniekiem, tomēr šis vairākums gūtajos vārtos netika pārvērsts, kaut Tarki nācās atvairīt pāris bīstamus metienus. Turpinājumā cīņas gaita bija līdzīga, bet mača 14.minūtē uz noraidīto soliņu devās Žirū, taču viesiem vairākumu neizdevās realizēt. Arī pirmās trešdaļas izskaņā nevienai komandai nebija izteikta pārsvara, tomēr trīs minūtes pirms pārtraukuma Pankovam izdevās izlīdzināt rezultātu. Uzreiz pēc tam Džeimijs Džonsons saņēma divas soda minūtes par rupjību, taču arī šo skaitlisko vairākumu Salavat Julajev komanda nerealizēja.

Otro trešdaļu nedaudz aktīvāk sāka mājinieki un pēc nospēlētām divām minūtēm lielisku iespēju gūt vārtus neizmantoja Oskars Cibuļskis, kura mestā ripa trāpīja pa vārtu stabiņu. Turpinājumā iniciatīvu pakāpeniski pārņēma Salavat Julajev hokejisti, radot vairākas bīstamas epizodes rīdzinieku vārtu tuvumā, tomēr Dinamo komanda kopējām pūlēm nosargāja savus vārtus neskartus. Spēles 29.minūtē viesi palika mazākumā, taču rīdziniekiem vārtus gūt neizdevās, bet pāris minūtes vēlāk uz noraidīto soliņu otro reizi šajā mačā devās Žirū un 25 sekundes pirms viņa atgriešanās laukumā Salavat Julajev pārņēma vadību - pēc lieliskas izspēles Pankovs raidīja ripu tukšajā vārtu stūrī.

Turpinājumā Dinamo hokejisti veica pāris labus metienus pa Tarki sargātajiem vārtiem, taču Salavat Julajev vārtsargs spēlēja nevainojami, bet divas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām viesi palika mazākumā, tomēr rīdzinieki vairākumā nespēja izdarīt nevienu bīstamu metienu un rezultāts nemainījās. Līdz ar to pēc divām trešdaļām Latvijas klubs zaudēja ar 1:2.

Izšķirošās trešdaļas ievadā Dinamo bija iespēja realizēt vairākumu, taču tā netika pārvērsta gūtos vārtos, bet turpinājumā cīņa bija līdzīga un abas komandas spēlēja diezgan ātru hokeju, tomēr līdz bīstamiem momentiem hokejisti netika. Mača 51.minūtē rīdzinieki nonāca neapskaužamā situācijā, jo noraidījumu izpelnījās Džonsons, tomēr Ufas klubs nespēja izveidot reālus vārtus gūšanas momentus un rezultāts nemainījās.

Izturējuši mazākumu, laukuma saimnieki aktīvi uzbruka pretinieku vārtiem un ātri vien panāca vēlamo rezultātu. Spēles 55.minūtē Krišjānis Rēdlihs veica metienu no zilās līnijas, bet burzmā vārtu priekšā sekmīgi pacīnījās Šehura, kurš mainīja ripas lidojuma virzienu un tā ielidoja vārtos - 2:2. Atlikušajā trešās trešdaļas laikā komandas apmainījās ar pāris bīstamiem uzbrukumiem, taču teicami spēlēja abi vārtsargi un mača pamatlaikā vārti vairs netika gūti.

Papildlaika sākums aizritēja ar nospiedošu Dinamo pārsvaru, diemžēl savas iespējas rīdzinieki neizmantoja. Tikmēr pretuzbrukumā devās Ufa un Igors Mirnovs izgājienā izrēķinājās ar Telkvistu - 2:3. Tā bija abu komandu devītā tikšanās KHL čempionātos un astotā Salavat Julaev uzvara.

Pēc šīs spēles ar 11 mačos izcīnītiem 13 punktiem Rīgas komanda pakāpās uz 10.vietu Rietumu konferences kopvērtējumā.

Pēc šīs spēles Dinamo trešdien viesosies Doņeckā, bet pēc tam sekos trīs spēles savā laukumā pēc kārtas. Piektdien (5.oktobris) jāspēlē ar Čehovas Vitjaz, tad rindas kārtībā tikšanās ar Čerepovecas Severstaļ (7.10) un Minskas Dinamo (9.10).

KHL Regulārais čempionāts. 2012.gada 1.oktobrīs. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo – Ufas Salavat Julaev 2:3 (1:1; 0:1; 1:0; 0:1)

Vārti: 4:23 Žirū (Daugaviņš, vair.) 1:0; 17:12 Pankovs (Filatovs) 1:1; 34:24 Pankovs (Trubačovs, Koļcovs, vair.) 1:2; 54:24 Šehura (K.Rēdlihs, Šremps) 2:2; 62:10 Mirnovs 2:3;

Vārtsargi: Telkvists – Tarki

Metieni: 30-26

Soda minūtes 8-12

Skatītāji: 5240

Dinamo: Telkvists; Galviņš – K.Rēdlihs, Karls – Sotnieks, Cibuļskis – Reķis; Karsums – Džonsons – Indrašis, Daugaviņš – Šehura – Žirū, Šremps – Džeriņš – Meija, Ivanāns – Bičevskis - Biezais