Rīgā +18 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Dinamo pret CSKA pārtrauc astoņu zaudējumu sēriju

Rīgas Dinamo hokejisti piektdienas vakarā beidzot pārtrauca astoņu zaudējumu sēriju KHL regulārajā čempionātā - turnīra priekšpēdējā mačā ar 3:2 pēcspēles metienos izdevās uzveikt spēcīgo Maskavas CSKA ar Jāni Spruktu ierindā. Vārti pamatlaikā un precīzs izšķirošais bullītis Robertam Bukartam, vieni vārti arī Krišjānim Rēdliham. Savukārt viesiem vairākumā izcēlās aizsargi Jakovs Rilovs un Šons Morisons. Regulārā čempionāta pēdējo maču dinamieši svētdien Rīgā aizvadīs pret Bratislavas Slovan.

Treneri šīs dienas mačam pieteica sešus aizsargus un 12 uzbrucējus; savainojumu dēļ mačā nepiedalījās aizsargi Arvīds Reķis un Guntis Galviņš. Līdz ar to no HK Rīga izsaukts aizsargs Mārtiņš Porejs, bet palīgā jauniešu komandai devās uzbrucējs Juris Upītis. Vārtus sargāja Mikaels Tellkvists.

Spēli abas vienības uzsāka aktīvi un atraisīti. Jau pēc spēlētām četrām minūtēm noraidījumu nopelnīja viesu komandas spēlētājs Dmitrijs Moņa, taču rīdzinieku centieni izmantot viena vīra pārsvaru nevainagojās panākumiem. Cīņas 12.minūtē Rīgas komandu vadībā izvirzīja Bukarts, bet jau mazāk kā pēc trim minūtēm Mārtiņa Poreja nopelnīto noraidījumu izmantoja Rilovs, izlīdzinot rezultātu uz tablo.

Līdz pirmās trešdaļas beigām rīdziniekiem vēl reizi radās iespēja spēlēt vairākumā, taču to izmantot neizdevās un pirmajā pārtraukumā vienības devās pie neizšķirta rezultāta - 1:1.

Spēles otrās trešdaļas pašā sākumā vadībā izvirzījās Dinamo komanda. CSKA vienības līdera Aleksandra Radulova pirmās trešdaļas beigās nopelnīto noraidījumu izmantoja Krišjānis Rēdlihs, izmantojot pirmo vairākumu šajā cīņā. Pēc piecām minūtēm uz par klupināšanu tika noraidīts rīdzinieku uzbrucējs Vitālijs Pavlovs, taču viesi vairākumu izmantot nespēja. Šāds pat iznākums bija arī trešdaļas vidū Pola Šekuras nopelnītajam pārkāpumam, taču trešdaļas 15.minūtē mazākumā izlīdzinājumu CSKA panāca Morisons, gūstot savu otro rezultativitātes punktu šajā mačā.

Trešdaļas pēdējā minūtē lieliska izdevība izvirzīties vadībā bija Dinamo komandai, taču vienības kapteiņa Mārtiņa Karsuma metiens lidoja garām vārtiem un arī otrais mača nogrieznis noslēdzās neizšķirti.

Spēles pēdējās trešdaļas sākumā nevienai no komandā vērā ņemamu iniciatīvu iegūt neizdevās, tomēr Rīgas komandas spēlētāji turpināja darboties aktīvi un azartiski. Trešdaļas otrajā pusē iniciatīvu tomēr izdevās pārņemt mājiniekiem, izveidojot vairākas bīstamas situācijas pie CSKA vārtiem.

Mazāk kā četras minūtes pirms pamatlaika beigām pusminūtes pārtraukumu pieprasīja Ābols, bet mazāk kā minūti līdz trešdaļas beigām vārtus guva Karsums. Tie gan netika ieskaitīti, jo mirkli pirms tam CSKA spēlētāji bija izgrūduši vārtus no tiem paredzētās vietas.

Līdz ar to pēc mača pamatlaika beigām uzvarētājs netika noskaidrots un mačs tika turpināts pagarinājumā. Tajā izteikts pārsvars bija CSKA, tomēr dinamiešiem izdevās veiksmīgi aizsargāties un mača uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienos. Savus mēģinājumus realizēja Roberts Bukarts un Džeimijs Džonsons, atnesot komandai uzvaru un divus punktus.

Ar 48 punktiem 51 mačā Dinamo arvien ir pēdējie Rietumu konferencē, tomēr saglabā iespēju pēdējā spēlē vēl apsteigt Maskavas Spartak, kuriem ir par punktu vairāk. Svētdien Rīgā viesosies izslēgšanas turnīrā vietu nodrošinājušie Bratislavas Slovan, kurus sezonas pirmajā tikšanās reizē uzveicām pēcspēles metienos (3:2).

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 15.februāris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Maskavas CSKA 3:2 (1:1; 1:1; 0:0; 0:0; 1:0)

Vārti: 11:52 Bukarts 1:0; 14:06 Rilovs (Morisons, vair.) 1:1; 20:56 K.Rēdlihs (Šehura, Karsums, vair.) 2:1; 34:43 Morisons (Radulovs, Pēršons, vair.) 2:2; Bukarts (65:00, p.m.) 3:2;

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists - Rostislavs Staņa

Metieni: 26-23

Soda minūtes: 6-6

Skatītāji: 4650

Dinamo sastāvs: Telkvists (Jučers); J.Rēdlihs - K.Rēdlihs, Sotnieks - Cibuļskis, Laviņš - Porejs; Karsums - Šehura - Indrašis, Bukarts - Džeriņš - Meija, Skvorcovs - Pavlovs - Džonsons, Ivanāns - Bičevskis - Biezais.