Aizvadītajā B apakšgrupas spēlē Baltkrievijas izlase ar rezultātu 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) pārspēja Franciju, divus vārtus iemetot Andrejam Stasam, bet reizi izceļoties Džefam Pletam.
Lai saglabātu vietu augstākajā divīzijā, Baltkrievijai šajā mačā vajadzēja izcīnīt vismaz vienu punktu. Kā zināms, sestdien Baltkrievija ar rezultātu 2:5 piekāpās apakšgrupas pastarītei Ungārijai, kas līdz ar to iesaistījās cīņā par vietas saglabāšanu spēcīgāko vienību saimē.
Ungāri 2008.gadā uzvarēja pēc spēka otrās divīzijas turnīrā, pirmo reizi kopš 1939.gada nodrošinot vietu elitē. Lielu artavu ceļazīmes izcīnīšanā deva komandas kapteinis Gābors Očkai, kurš neilgi pirms 2009.gada čempionāta mira ar sirdstrieku. Palikuši bez kapteiņa ungāri zaudēja vietu spēcīgāko komandu pulkā, kur atgriezties izdevās, vien pateicoties pērn izcīnītajai otrajai vietai pirmās divīzijas A grupā.
Baltkrievijas hokeja izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlējusi ikreiz kopš 2005.gada.
Kā zināms, vēl vienā B apakšgrupas mačā otrdien Slovākija ar 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēja ASV izlasi, kas gan tai tik un tā nedeva vietu ceturtdaļfinālā. Uzvaru nesošos vārtus jau papildlaika 59.sekundē guva Marko Dano, taču tie vairs neko neizšķīra.
Lai sasniegtu ceturtdaļfinālu, slovākiem šis mačs bija jāuzvar pamatlaikā.
Jau iepriekš dalību ceturtdaļfinālā bija garantējusi Vācija, kas tajā spēlēs pēc piecu gadu pārtraukuma. 2011.gadā Vācija izcīnīja septīto vietu, bet vēl gadu pirms tam savu skatītāju priekšā aizkļuva līdz pusfinālam, taču finišēja ceturtā, kas ir izlases labākais sasniegums kopš 1953.gada. Šajā rudenī Vācijas izlase būs Latvijas galvenā konkurente olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.
B apakšgrupas kopvērtējumā līderes ar 18 punktiem sešos mačos ir Kanāda un Somija, kas otrdien aizvadīs savstarpējo maču, sadalot pirmo vietu. Tikmēr trešā ar 13 punktiem septiņās spēlēs palika Vācija, bet par trim punktiem mazāk iekrāja ASV. Piektā ar astoņiem punktiem bija Slovākija, pie sešiem punktiem tika Francija, bet trīs punktus ieguva Ungārija.
Kā ziņots, A apakšgrupā turnīru ar zaudējumu otrdien noslēdza Latvijas izlase, kas ar rezultātu 1:3 (1:1, 0:2, 0:0) piekāpās Norvēģijai, vienīgos vārtus iemetot Mikam Indrašim. Līdz ar to Latvijas izlase čempionātu noslēdza 13.vietā.
Latvijas izlase pasaules čempionāta pirmajā desmitniekā, kas pirms turnīra bija federācijas izvirzītais uzdevums, nav spējusi iekļūt jau četrus gadus pēc kārtas, bet iepriekšējo sešu čempionātu laikā to paveikusi tikai reizi, kad 2012.gadā meistarsacīkstes noslēdza tieši desmitajā pozīcijā.
Citā spēlē ceturtdaļfinālu nespēja sasniegt 2013.gada pasaules vicečempione Šveice, spraigā duelī ar 4:5 (1:1, 0:1, 3:3) piekāpjoties Čehijas valstsvienībai, kas tikmēr izcīnīja pirmo vietu grupā.
Lai gan spēles 12.minūtē Šveici vadībā izvirzīja Deniss Holenšteins, turpinājums šai vienībai nebija tik sekmīgs, jo līdz trešā perioda sākumam tā nonāca iedzinējos ar 1:3, kā arī pēcāk ar 2:5. Šveices valstsvienība tā arī nepaguva atspēlēties, lai gan tā to mēģināja izdarīt ar pēdējo piecu minūšu laikā gūtiem diviem vārtiem.
Lai gan Šveice 2013.gadā spēlēja pasaules čempionāta finālā, tā jau otro reizi pēdējo trīs gadu laikā nav kvalificējusies turnīra ceturtdaļfinālam. Savukārt šveiciešu neveiksme ceturtdaļfinālu otro reizi vēsturē ļāvusi sasniegt Dānijai.
A apakšgrupas kopvērtējumā Čehija septiņās spēlēs ieguva 18 punktus un izcīnīja pirmo vietu, kamēr tai ar 15 punktiem sešās cīņās seko Krievija, bet 13 punktus iekrājusi Zviedrija. Dānija ieguva ceturto vietu ar 11 punktiem, tai ar astoņiem punktiem sekoja Norvēģija un Šveice, Latvijas izlase septiņos mačos ieguva sešus punktus, bet kopvērtējumu ar diviem punktiem noslēdza Kazahstāna.
Šīs apakšgrupas noslēdzošajā mačā otrdienas vakarā Krievija sacentīsies ar Zviedriju.
Pirms pēdējām divām grupu turnīra spēlēm zināmi visi astoņi ceturtdaļfināla dalībnieki, bet tikai viens izslēgšanas turnīra pirmās kārtas pāris - Čehija tiksies ar ASV.
Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas izlasēm apakšgrupas sacensībās garantē pa septiņām spēlēm. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām. Augstāko divīziju pametīs grupu vājākās komandas Kazahstāna un Ungārija, kuru vietā nāks Slovēnija un Itālija. Iepriekš bija zināms, ka no augstākās divīzijas nevar izkrist Vācija un Francija, kas uzņems nākamā gada meistarsacīkstes.