Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

Dinamo hokejisti cieš zaudējumu Maskavā pret CSKA

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē trešdien Maskavā cieta smagu zaudējumu spēlē pret CSKA komandu – 3:5 (0:3, 1:2, 2:0). Divus vārtus viesu labā guva Marsels Hosa, vienus Mārtiņš Cipulis.Šis bija dinamiešu astotais zaudējums pēdējās deviņās spēlēs un KHL Rietumu zonas turnīra tabulā viņi ieņem pēdējo 12.vietu.

Jau ceturtajā minūtē mājinieki izvirzījās vadībā. Paršina metienu Masaļskis atsita, taču ripa neveiksmīgi pārlēca viņa plecam un iekrita vārtos.

Nepilnas sešas minūtes vēlāk rezultāts kļuva 0:2. CSKA hokejisti izmantoja Iguldena noraidījumu – Masaļskis netika galā ar Kuļaša tālšāvienu no zilās līnijas.

Vēl viens divminūšu sods Dinamo komandai maksāja trešo vārtu zaudējumu. Uz vārtu pusi raidīto ripu neviena netraucēts pielaboja Dimitrakoss.

Otrās trešdaļas sākumā, izturējuši kārtējo skaitlisko mazākumu, rīdzinieki beidzot izveidoja pirmo tiešām bīstamo vārtu gūšanas momentu. Pretuzbrukumā spēcīgi meta Hosa, taču CSKA vārtsargs Baruļins ripu tvēra.

Taču jau brīdi vēlāk Dinamo kapitulēja ceturto reizi. No aizmugurējās apmales vārtu priekšā izlēkušajai ripai pirmais klāt tika Kuļomins. Bet perioda vidū graujošu 0:5 rezultātu ar netraucētu metienu no vārtu priekšas devītniekā panāca Sčastļivijs.

Visbeidzot otrās trešdaļas beigās dinamiešiem izdevās atklāt gūto vārtu rēķinu. Spēlējot skaitliskajā vairākumā, acīgu Sprukta piespēli realizēja Mārtiņš Cipulis, kuram šie bija pirmie vārti sezonā.

Trešās trešdaļas sākumā rezultātu vēl pieklājīgāku padarīja Hosa, kurš pretuzbrukumā veikli apspēlēja aizsargu un raidīja ripu Baruļina sargāto vārtu stūrī.

Uzreiz pēc tam rīdzinieki gandrīz divas minūtes bija spiesti spēlēt trijatā pret pieciem maskaviešiem, taču, pateicoties pašaizliedzīgai cīņai un Masaļska sniegumam, izturēja. Bet septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām Hosa bija izmanīgāks CSKA vārtu priekšā un iemeta trešos vārtos – 3:5.

Atlikušajā laikā ripa lielākoties uzturējās Maskavas kluba vārtu tuvumā, taču samazināt starpību līdz minimumam Dinamo hokejistiem vairs neizdvās.

Nākamo KHL čempionāta spēli rīdzinieki aizvadīs piektdien savā laukumā pret Sanktpēterburgas SKA.

KHL čempionāts

CSKA – Rīgas Dinamo 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)

Vārti: 3:43 Paršins (Rozins) – 1:0, 9:27 Kuļašs (Kasjančuks, Rozins, vair.) – 2:0, 16:43 Dimitrakoss (Gončarovs, Paršins,  vair.) – 3:0, 23:20 Kuļomins (Gončarovs) – 4:0, 31:34 Sčastļivijs (Korņejevs, Rozins) – 5:0, 38:27 Cipulis (Sprukts, Galviņš, vair.) – 5:1, 46:17 Hosa – 5:2

Soda minūtes: 22 – 32

Metieni: 30 – 21

Dinamo: Masaļskis; Sorokins – Svets; Hosa – Petrovickis – Ņiživijs; Laviņš – Galviņš, Dārziņš – Sprukts – Cipulis;  J.Rēdlihs – Sotnieks, M.Rēdlihs – Fosters – Iguldens; Cibuļskis; Bukarts – Bērziņš – Meija.