Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Dinamo iemet pirmie, bet Prāgu pamet tukšā

Rīgas Dinamo ceturtdienas vakarā Prāgā ar zaudējumu vietējam Lev klubam_ sāka jauno KHL sezonu - 1:2. Vienīgos vārtus rīdzinieku labā pirmā perioda izskaņā guva Mārtiņš Karsums, bet Lev rindās ar precīziem metieniem izcēlās Ļubošs Bartečko un Tomašs Surovijs - bijušā Dinamo_ uzbrucēja kontā uzvaras vārti deviņas minūtes pirms mača beigām.

Peka Rautakalio šajā mačā uzticējās vārtsargam Mārim Jučeram, kurš pārliecinošāk aizvadīja pārbaudes spēles. Pirmajās minūtēs darba viņam nebija daudz, arī rīdzinieki pie mājinieku vārtiem neko ļoti bīstamu izveidot nespēja. Pavērsiens varēja notikt mača 6.minūtē, kad pret Dinamo uzbrucēju Andri Džeriņu tika pārkāpti noteikumi, bet pats cietušais devās izpildīt bullīti - šoreiz Tomašu Poperli pārspēt neizdevās. Perioda vidū pirmo noraidījumu šajā mačā par skaitliskā sastāva pārkāpumu saņēma Dinamo. Mazākumā gan bīstamāko situāciju radīja Miks Indrašis, aiz pretinieku vārtiem pārtverot ripu un izlaužoties līdz Poperlem. Nedaudz vēlāk reāla iespēja gūt vārtus bija pretinieku uzbrucējam Tomašam Rahūnekam, bet savā vietā bija Jučers, kurš spēcīgo metienu atvairīja. Turpinājumā iniciatīvu pārņēma rīdzinieki, īsā brīdī vairākas reizes apdraudot Lev vārtu drošību. Tas nesa augļus - pēc labas Indraša piespēles no tuvas distances Poperli pārspēja Karsums, gūstot pirmos Dinamo vārtus šajā sezonā. Pēdējās sekundes dinamieši teju zaudēja trauslo pārsvaru, tomēr atpūtā devās ar 1:0 uz tablo.

Otrā perioda sākumā neslikta iespēja gūt rīdziniekiem otros vārtus bija Aleksandram Žirū, kurš ripu vārtu priekšā tomēr nesavaldīja. Pēc tam ar labiem metieniem Poperli patraucēja arī Galviņš un Karsums. Brīdi vēlāk meistarību jau demonstrēja Jučers - Tomašs Mojzišs apslidoja vārtus, tomēr metiens neizdevās tik bīstams, kā iecerēts. Kādā no epizodēm laukumā sākās pamatīga grūstīšanās, pēc kuras tiesneši pa četrām soda minūtēm piešķīra Gunāram Skvorcovam un Natanam Ojstrīkam. Komandas apmainījās ar pāris vārtu gūšanas izdevībām, tomēr līdz perioda vidum rezultāts nemainījās. Ar savu aktivitāti pirmo vairākumu šajā mačā viesiem nopelnīja Džeriņš, tajā gan neizdevās neviens kaut cik bīstams raidījums pa Lev vārtiem. Dažas minūtes pirms perioda beigām Dinamo tomēr zaudēja pirmos vārtus sezonā - NHL cīņās rūdītais Ļubošs Bartečko izrādījās izmanīgākais vārtu priekšā. Jau nākamajā uzbrukumā Žirū izskrēja aci pret aci ar Poperli, bet rezultātu mainīt tomēr nespēja. Pēc spēlētām 40 minūtēm - 1:1.

Noslēdzošās pamatlaika trešdaļas sākumā ripa biežāk uzturējās Dinamo aizsardzības zonā, tomēr Lev nebija izteiktu vārtu gūšanas iespēju. Rīdzinieki līdz pretinieka zonai tika gana reti. Trešdaļas vidū informators paziņoja, ka pirmo spēli Prāgas Lev kluba vēsturē noskatīties atnākuši 6358 līdzjutēji - starp viņiem arī kupls Dinamo atbalstītāju pulciņš. Vienmuļā spēle atdzīvojās, kad vispirms bīstams metiens padevās Lev kapteinim Novotnijam, bet rīdzinieki atbildes triecienā metās trijatā pret vienu mājinieku aizsargu, tomēr saspēle neizdevās un ripa tika zaudēta. Mirkli vēlāk Tomašs Surovijs ar lielisku raidījumu no iemetiena apļa jau vadībā izvirzīja čehus. Pēc zaudētajiem vārtiem Dinamo jūtami aktivizējās, lai gan arvien nekādas briesmas Lev vārtiem arvien neradīja. Nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām rīdzinieki palika mazākumā, taču spēja vārtus nosargāt. Atlikušajā laikā mūsējie nespēja nostiprināties pretinieku zonā, lai nomainītu vārtsargu, un sezonas pirmajā spēlē piekāpās Prāgas Lev ar 1:2.

Trešajā trešdaļā Dinamo hokejisti pretinieku vārtsargu traucēja vien trīs reizes. Tāpat Lev bija visai izteikts pārsvars iemetienos - čehi uzvarēja 63,9% no tiem.

„Nespēlējām tādu spēli, kā vēlējāmies,” pēc mača Lev interneta mājas lapā citēts Dinamo galvenais treneris Peka Rautakalio. „Neizmantojām savas iespējas, turklāt pieļāvām vairākas kļūdas, kuras Lev izmantoja.”

Nākamo spēli dinamieši sestdien aizvadīs Bratislavā pret vēl vieniem KHL jaunpienācējiem Slovan. Pirmdien paredzēts mačs Maskavā ar Jāņa Sprukta pārstāvēto CSKA, bet pirmā mājas spēle notiks 13.septembrī, kad Rīgā viesosies Artūrs Kulda un Novosibirskas Sibirj

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 6.septembris. Prāga, Tipsport Arena.

Prāgas Lev – Rīgas Dinamo 2:1 (0:1; 1:0; 1:0)

Vārti: 16:51 Karsums (Indrašis) 0:1; 36:36 Bartečko (Klepišs) 1:1; 50:59 Surovijs (Ņemecs) 2:1;

Vārtsargi: Poperle - Jučers

Soda minūtes: 8-8

Metieni: 23 (7/10/6) - 19 (10/6/3)