Rīgā +4 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Dinamo nopelna divus punktus Čerepovecā

Rīgas Dinamo hokejisti otrdien Čerepovecā kārtējā Kontinentālās hokeja līgas spēlē pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 (0:3, 1:0, 2:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Severstaļ klubu, kaut spēles gaitā zaudēja 0:3.Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs ceturtdien viesos pret Mitišču Atlant vienību, pabeidzot četru izbraukuma spēļu tūri.Dinamo hokejisti ar 67 punktiem KHL Rietumu zonas turnīra tabulā ieņem astoto vietu – pēdējo, kas dod tiesības piedalīties Gagarina kausa izcīņā. Ņižņijnovgorodas Torpedo ir 64 punkti, bet Severstaļ ar 62 punktiem ieņem 10.vietu.

Jau pašā spēles sākumā Masaļskim divas reizes nācās glābt savu komandu no vārtu zaudējuma. Drīz vien iespēja atklāt rezultātu bija arī rīdziniekiem – viens pats vārtu priekšā tika atstāts Karsums, taču viņam apspēlēt Severstaļ vārtsargu Staņu neizdevās.

Pirmais noraidījums maksāja pirmo vārtu zaudējumu. Kad nospēlētas bija septiņas minūtes un uz noraidīto soliņa atradās M.Rēdlihs, mērķi sasniedza Jegorševa patāls metiens.

Jau trīs minūtes vēlāk vēsture atkārtojās vēlreiz. Apšaubāmu noraidījumu izpelnījās Sprukts, un Severstaļ hokejistiem bija nepieciešamas tikai 26 sekundes, lai realizētu vairākumu – 0:2.

Uz brīdi Dinamo hokejistiem izdevās pārņemt iniciatīvu, tāpēc īpaši nepatīkams bija trešo vārtu zaudējums pirmās trešdaļas pēdējā minūtē – no ļoti asa leņķa Masaļski pārspēja Naģs.

Otrā perioda sākumā iegūtais skaitliskais pārsvars uz kādu brīdi ļāva spēles ritējumu pārcelt laukuma saimnieku aizsardzības zonā, tika iegūts neliels teritoriāls pārsvars, taču reālas briesmas pie Čerepovecas komandas vārtiem izveidot rīdziniekiem neizdevās.

Tuvojoties trešdaļas beigām, dinamieši pusminūti spēlēja piecatā pret trim Severstaļ hokejistiem, pēc tam četriem, un beidzot viņiem izdevās “atslēgt” Staņas vārtus. Dārziņa atsisto ripu no gaisa vārtos trieca Hosa – 1:3.

Trešajā trešdaļā hokejs kļuva mazliet aktīvāks, atspoguļojot spēles nozīmi no turnīra tabulas viedokļa. Perioda vidū rīdziniekiem pēc Hosas metiena izdevās starpību samazināt līdz minimumam. Arī turpinājumā rīdzinieki vairāk ripu kontrolēja, izveidoja vairāk bīstamu momentu – un pelnīti panāca izlīdzinājumu.

Vēlreiz veiksmīga izrādījās skaitliskā vairākuma spēle – pamatlaika priekšpēdējā minūtē vārtsarga atsisto ripu vārtos ielaboja Iguldens.

Pagarinājums pagāja diezgan piesardzīgā cīņā, kaut arī pēdējā minūtē divas labas iespējas panākt uzvaru bija Spruktam.

“Bullīšu” sērijā uz Bardina precīzo metienu eleganti atbildēja Ņiživijs, Strakas raidījumu Masaļskis tvēra, bet Dārziņš izvirzīja vadībā Dinamo. Arī ar trešo mājinieku metienu Masaļskis tika galā, un rīdzinieki guva ļoti vērtīgu uzvaru.

Kontinentālā hokeja līga

Čerepovecas Severstaļ – Rīgas Dinamo 3:4 (3:0, 0:1, 0:2, 0:0, 0:1)

Vārti: 7:04 Jegorševs (Šipačovs, vair.) – 1:0, 9:53 Tihonovs (Bardins, Šipačovs, vair.) – 2:0, 19:10 Naģs (Straka) – 3:0, 36:28 Hosa (Kr.Rēdlihs, Dārziņš, vair.) – 3:1, 49:00 Hosa (Ozoliņš, Iguldens, vair.) – 3:2, 58:14 Iguldens (Hosa, vair.) – 3:3, 65:00 Dārziņš - 3:4

Metieni: 30 - 28

Soda min.: 12 - 22 (Karsums 12)

Dinamo: Masaļskis, J.Rēdlihs – Kr.Rēdlihs, Karsums - Sprukts - Ankipāns, Ozoliņš - Sorokins, Ņiživijs - Arnasons - Hosa, Laviņš - Galviņš, Dārziņš - Karija - M.Rēdlihs, Sotnieks, Bukarts - Iguldens - Cipulis