Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rīgas Dinamo hokejisti Nacionālās hokeja līgas klubu Eiropas tūres NHL Premiere Challenge ietvaros trešdien Arēnā Rīga aizvadīja paraugspēli pret Fīniksas Coyotes un piedzīvoja zaudējumu 1:3. Vienīgos vārtus mājinieku labā guva Marks Hartigans.

Šuplers atzīst spēlētāju sagurumu pēc grūta astoņu spēļu cikla

Salīdzinājumā ar KHL čempionāta pēdējo spēli pret Maskavas Spartak laukuma saimnieku sastāvā notikušas vairākas izmaiņas. Cirkšņa savainojumu guvušā Tomaša Surovija vietā pirmajā maiņā spēlē Troters, kuru trešajā maiņā savukārt aizvietos Karamnovs. Ceturto maiņo veido Andersons – Kr.Rēdlihs, Bukarts – Džeriņš – Meija.

Pirmo vārtu gūšanas situāciju 3.minūtes sākumā izveidoja viesi, kad Douns apspēlēja Galviņu un izslidoja viens pret Telkvistu, taču šajā divcīņā uzvarēja Dinamo vārtsargs. Brīdi vēlāk zviedru leģionars mājiniekus glāba vēlreiz, bet drīz pēc tam pirmo reizi spēlē nopietni bija jāiesaistās arī Coyotes vārtsargam Brizgalovam.

Trešdaļas vidū izturējuši divas minūtes mazākumā, rīdzinieki uz brīdi pārņēma iniciatīvu un paši nopelnīja pirmo iespēju spēlēt vairākumā. Neko bīstamu šajā laikā gan neizdevās izveidot. Labākā iespēja pārspēt Brizgalovu kopumā ar nelielu viesu pārsvaru aizritējušajā pirmajā periodā bija Džeriņam, taču viņa metiens no pāris metru attālumā bija neprecīzs.

Minūti līdz pirmajam pārtraukumam viesiem tomēr izdevās izvirzīties vadībā. Izmantojot brīdi, kad Dinamo veica maiņu, “koijoti” izspēlēja ātru kombināciju, un Telkvista atvairīto ripu vārtos ieraidīja Teilors Paiets – 0:1.

Otrā trešdaļa iesākās ar pamatīgu Fīniksas kluba ofensīvu, un Telkvistam darba bija daudz. Viena iespēja bija arī rīdziniekiem – Trotera izgājienu viens pret vienu Coyotes vārtsargs un aizsargs kopīgiem spēkiem neitralizēja.

Kā jau  bija paredzams, perioda vidū notika vārtsargu maiņa – uz ledus devās Kriss Holts un Džeisons Labarbera. Un jau īsu brīdi vēlāk viesu vārtuvīrs bija spiests kapitulēt. Lieliski viesu aizsardzības zonā nospēlēja Troters, izdarīja precīzu piespēli Markam Hartiganam, un viņš raidīja ripu Coyotes vārtos – 1:1.

Uz emociju fona dinamieši vēl kādu brīdi saglabāja iniciatīvu spēlē, tomēr perioda izskaņa aizritēja ar fīniksiešu pārsvaru, un Petrs Pruha 11 sekundes līdz beigām vairākumā guva otros vārtus.

Arī trešās trešdaļas sākumā izteikts pārsvars piederēja NHL hokejistiem, un vairākas reizes meistarību nācās demonstrēt Holtam. Tomēr perioda vidū glābējs nebija arī viņš – Lī Stempnjaks vairākumā guva trešo vārtus Coyotes labā. Dažas iespējas vismaz samazināt rezultāta starpību Dinamo hokejistiem bija, tomēr Fīniksas komanda aizsardzībā bija uzdevumu augstumos.

Par labākajiem spēlētājiem mačā tika atzīti Kriss Holts un Lī Stempnjaks.

Pēdējo reizi kāds no NHL klubiem Rīgā bija viesojies pirms 20 gadiem, kad tālaika Dinamo meistarkomanda uzņēma Monreālas Canadiens (2:4).

Paraugspēle hokejā

Rīgas Dinamo – Fīniksas Coyotes 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Vārti: 18:55 Paiets (Džovanovskis, Stempnjaks) – 0:1, 30:20 Hartigans (Ņiživijs, Troters) – 1:1, 39:49 Pruha (Vrbata, vair.) – 1:2, 48:24 Stempnjaks (Paiets, vair.) – 1:3

Metieni: 19 (5+7+7) - 42 (14+15+13)
Soda min
.: 16 - 8
Iemetieni: 25 - 50

Dinamo:Telkvists (Holts no 29:16), Reķis – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Galviņš – J.Rēdlihs, Dārziņš Troters – Mikušs – M.Rēdlihs, Bukarts – Karamnovs – Meija.

Coyotes: Brizgalovs (Labarbera no 29:16); Jendls, Šlemko, Lepisto, Ekmans-Larsons, Džovanovskis; Apšols, Hanzals, Bisonets, Pjets, Pruha, Vrbata, Gončarovs, Douns, Belanžē, Stempnjaks, Korpikoski, Okoins, Voļskis, Fidlers, Teriss.