Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rīgas Dinamo komanda Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē sestdien piedzīvoja zaudējumu 4:6 rezultatīvā cīņā pret vieniem no līgas favorītiem Sanktpēterburgas SKA. Nākamā spēle Rīgas Dinamo paredzēta 27.septembrī viesos pret KHL debitantiem, Edgara Masaļska pārstāvēto klubu Hantimansijskas Jugra.

Cīņa ar SKA rīdziniekiem bija pēdējā četru mājas spēļu sērijā, kurā laukuma saimniekiem gan izdevās izcīnīt tikai četrus punktus. Ar 11 punktiem astoņās spēlēs Rīgas Dinamo KHL Rietumu zonas turnīra tabulā ieņem sesto vietu.

Šuplers: tā bija aizraujoša un augsta līmeņa spēle

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli pret Jekaterinburgas Avotmobilist laukuma saimnieku sastāvā notikušas divas izmaiņas – aizsargu Jēkabu Rēdlihu nomainījis Oskars Cibuļskis, bet uzbrucēju Andri Džeriņu – pēc slimības atlabušais Mārtiņš Karsums, kurš atgriezies otrajā piecniekā. Džeriņa vietā ceturtajā maiņā spēlē Troters, bet dinamiešu jaunpienācējs Mikušs pārcelts uz trešo trijnieku.

Spēli laukuma saimnieki sāka ļoti aktīvi un pirmajās piecās minūtēs izveidoja 3 – 4 reālas vārtu gūšanas iespējas. Diemžēl vienā no retajiem pretuzbrukumiem rezultātu atklāja SKA. Pēc patāla Denisa Grebeškova metiena ripa rikošetā ielidoja Telkvista sargātajos vārtos – 0:1.

Dinamo turpināja ofensīvu un pirmās trešdaļas vidū par centību tika atalgoti. Skaitliskajā vairākumā viesu vārtsarga Štepaneka atvairīto ripu vārtos raidīja Marks Hartigans – 1:1. Arī turpinājumā iniciatīva piederēja rīdziniekiem, taču priekšpēdējā minūtē pēc rupjas Laviņa kļūdas savā zonā SKA guva otros vārtus.

Vēl viena kļūda aizsardzībā otrā perioda sākumā Dinamo gandrīz maksāja trešo vārtu zaudējumu – Šitikovs izslidoja viens pret Telkvistu, tomēr zviedru vārtsargs šajā duelī uzvarēja un pāris nākamajās minūtēs bija spiests glābt komandu vēl vairākas reizes. Kopumā otrajā periodā spēlē dominēja SKA hokejisti, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Aizraujoša cīņa – turklāt tagad arī rezultatīva – turpinājās trešajā trešdaļā. Septītajā minūtē otrreiz izlīdzinājumu izdevās panākt Hartiganam. Atņēmis ripu sāncensim viduszonā, viņš pārslidoja zilo līniju un netverami trieca ripu vārtu augšējā stūrī – 2:2.

Pagāja tikai dažas minūtes, un diezgan līdzīgā veidā ar vārtu guvumu atzīmējās Broks Troters – jau 3:2. Ilgi noturēties vadībā rīdziniekiem gan neizdevās. Pēc Ankipāna noraidījuma SKA hokejistiem skaitliskā vairākuma realizācijai bija nepieciešamas tikai deviņas sekundes – 3:3.

Nākamo triju minūšu laikā komandas vēlreiz apmainījās ar vārtu guvumiem. Vispirms Ankipāna tālšāvienu galvenais tiesnesis ieskaitīja pēc konsultēšanās ar videotiesnesi, bet tūlīt pēc tam Antons Buts ar negaidītu metienu uzreiz pēc iemetiena pārsteidza Telkvistu – 4:4.

Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām laukuma saimnieki vēlreiz nonāca skaitliskā mazākumā, divas minūtes izturēja, taču uzreiz pēc tam ielaida piektos vārtus. Ātru kombināciju Dinamo zonā pabeidza Matiass Veinhandls. Bet mirkli pēc tam, kad Telkvists bija atdevis vietu sestajam laukuma spēlētājam, ripu viesi ieraidīja tukšos vārtos.

Par labāko spēlētāju rīdzinieku sastāvā atzina divu vārtu autoru Marku Hartiganu.

Kā zināms, pagājušās sezonas izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā rīdzinieki negaidīti pārspēja par favorītiem uzskatītos SKA hokejistus, bet šīs sezonas pirmajā mačā Sanktpēterburgā Dinamo hokejisti izcīnīja uzvaru papildlaikā 5:4

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Sanktpēterburgas SKA 4:6 (1:2, 0:0, 3:4)

Vārti: 5:52 Grebeškovs (Buts, Sušinskis) – 0:1, 10:19 Hartigans (Ozoliņš, vair.) – 1:1, 18:03 Kučerjavenko (Šitikovs, Kļimenko) – 1:2, 46:52 Hartigans – 2:2, 48:37 Troters (Sotnieks) – 3:2, 51:08 Mortensons (Afinogenovs, vair.) – 3:3, 53:36 Ankipāns – 4:3, 54:09 Buts (Čajaneks) – 4:4, 57:05 Veinhandls (Afinogenovs, Mortensons) – 4:5, 59:45 Ribins (Gusevs, tukšos vārtos) – 4:6

Dinamo: Telkvists, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Reķis – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Laviņš – Galviņš, Dārziņš – Mikušs – M.Rēdlihs, Bukarts – Karamnovs – Troters, Podziņš.