Rīgā +4 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Vācijas hokejisti piektdien par prieku gandrīz 78 000 skatītāju klātbūtnē savā laukumā ar uzvaru iesāka pasaules čempionātu, pirmajā spēlē pagarinājumā ar 2:1 pārspējot olimpiskos vicečempionus ASV hokejistus.

Šī spēle ir iegājusi hokeja vēsturē ar faktu, ka tā ir visu laiku apmeklētākā hokeja spēle. Spēle notika Gelzenkirhenē pazīstamā Vācijas futbola kluba Schalke 04 stadionā, kas tika speciāli pielāgots hokeja vajadzībām. Pāpildītajā stadionā spēli noskatījās 77 803 skatītāji.

Līdzšinējais rekords piederēja amerikāņiem. 2001.gadā ASV spēli Mičiganā noraudzījās 74 554 skatītāji.

Spraigajā cīņā pirmie vadībā izvirzījās vācieši, kad 26.minūtē vārtus guva Mihaēls Volfs. 12 minūtes pirms pamatlaika beigām Raiens Kārters panāca izlīdzinājumu. Pamatlaikā uzvarētājs netika noskaidrots.

Papildlaikā bija nepieciešama tikai 21 sekunde, lai kļūtu zināms uzvarētājs. Ripa trāpīja pa Fēliksa Šuca slidu un ielidoja amerikāņu vārtos, nodrošinot Vācijai negaidītu uzvaru ar 2:1. Tiesnesis gan gāja skatīties video, taču vārtu guvums tika ieskaitīts.

x x x

Pasaules čempionāts

ASV 1:2 Vācija

Vārtu guvēji: Volfs (Millers, Ulmans) - 0:1 (25:20), Kārters - 1:1 (48:28), Šucs - 1:2 (60:21).

Soda minūtes: 8 - 8

Metienu attiecība: 32 - 20

Vārtsargi: Skots Klemensens - Deniss Endrass