Rīgā +21 °C
Piektdiena, 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

NHL: Kesela vārti pamatlaika beigās nodrošina Penguins pirmo uzvaru Austrumu finālsērijā

Pērnās sezonas Stenlija kausa ieguvēja Pitsburgas Penguins pirmdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) izslēgšanas turnīra Austrumu konferences fināla otrajā spēlē savā laukumā ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) pārspēja Otavas Senators, sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 1-1.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Penguins pērnās sezonas finālsērijas līderis Fils Kesels, kurš ar precīzu metienu atzīmējās septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām. Pirmo Kesela metienu atvairīja Senators vārtsargs Kreigs Andersons, bet Pitsbrugas komandas uzbrucējs izpildīja atkārtotu raidījumu, kas bija netverams.

Marks Andrē Flerī Penguins vārtos atvairīja visas 23 pretinieku mestās ripas, kamēr Andersons tvēra 28 no 29 mājinieku metieniem.

"Mums bija daudz vārtu gūšanas momenti. Viennozīmīgi šī bija emocionāla spēle. Bija kāpumi un kritumi, taču mēs atradām savu spēli," pēc uzvaras teica Kesels.

"Bija labs sniegums no sākuma līdz beigām. Mums vajag spēlēt pacietīgi un būt pārliecinātiem par to, ka varam izmantot savas iespējas," skaidroja Penguins galvenais treneris Maiks Salivans.

"Trešajā periodā viņi sapurinājās, bet mēs nē. Viņi kāpināja tempu un bija agresīvi, kamēr mums tas tik labi neizdevās," zaudējuma iemeslus minēja Senators galvenais treneris Gajs Bušē.

Nākamie divi mači šajā sērijā notiks Otavā, bet pēc tam komandas atgriezīsies Pitsburgā.

Tikmēr Rietumu konferences finālā pēc divām spēlēm Nešvilas Predators cīnās neizšķirti 1-1 ar Anaheimas Ducks.