Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Papildināta (19:49) - Slovāki sakauj vareno Kanādu, Krievija spēles beigās salauž Norvēģiju

Par pārsteigumu jau pirmajā ceturtdaļfinālu spēlē ceturtdien Helsinkos parūpējās Slovākijas izlase, kas ar 4:3 pārspēja kanādiešus un iekļuva pasaules hokeja čempionāta pusfinālā. Tas nozīmē, ka Kanādas izlase jau trešo čempionātu pēc kārtas dosies mājās bez medaļām. Tikmēr Krievijas izlase ar 5:2 uzveica Norvēģiju un turpina spēlēt bez zaudējumiem, lai gan pēc 2.perioda tablo vēl vēstīja 2:2.

Slovākija divus vārtus guva jau pirmajās 10 minūtēs, kad ripa vispirms rikošetā ielidoja kanādiešu vārtos no Tomaša Kopecka, bet otro reizi Kemu Vordu pārspēja veterāns Miroslavs Šatans. Evanders Keins vēl perioda beigās paspēja panākt 1:2 kanādiešiem, bet 2.periodā jau pilnībā piederēja ziemeļamerikāņiem – divi gūti vārti (metieni 17:7) un 3:2 vadība.

Spēli pilnībā mainīja Tomaša Tatara vārtu guvums sešarpus minūtes pirms pamatlaika beigām, bet kanādieši pamanījās īsā brīdī nopelnīt divus noraidījumus. Otro no tiem komandas kapteinis Raiens Geclafs, kuram piešķīra 5+20 minūtes par pārkāpumu pret Juraju Mikušu – slovāks savainoja kāju un laukumu pameta vien ar komandas biedru palīdzību. Ieguvuši piecu minūšu vairākumu, slovāki laiku lieki netērēja un jau ar pirmo metienu guva uzvaras vārtus – metienu no zilās līnijas vārtos pielaboja Mihals Handzušs – 4:3.

Visi kanādiešu centieni atlikušajā laikā vēl ko glābt cieta neveiksmi un Slovākija čempionātā izcīnīja sesto uzvaru pēc kārtas, sasniedzot pusfinālu, kur tiksies ar Zviedrijas un Čehijas pāra uzvarētāju. Pie medaļām pasaules čempionātos slovāki nav tikuši kopš 2003.gada, kad Somijā izcīnīja bronzu, bet pusfinālu pēdējo reizi sasniedza gadu vēlāk.

Krievija izvirzījās vadībā jau 8.minūtē, kad pirmos vārtus čempionātā guva no NHL palīgā atbraukušais Aleksandrs Ovečkins, taču Pērs Oke Skroders visai drīz rezultātu izlīdzināja. Mača 15.minūtē Aleksandrs Popovs panāca 2:1 Krievijas labā un šādi noslēdzās 1.periods. Otrajā bija nospēlētas tikai 28 sekundes, kad čempionāta rezultatīvākais hokejists Patriks Toresens vairākumā vēlreiz panāca neizšķirtu. Neskatoties uz krievu izteikto pārsvaru, pēc divām trešdaļām 2:2. Krievijas izlase visu nokārtoja 3.periodā, kad guva trīs bezatbildes vārtus un uzvarēja ar 5:2.

Pasaules čempionāts hokejā, ceturtdaļfināli.

Kanāda – Slovākija 3:4 (1:2;2:0;0:2)

Vārti: Keins, Skiners, Barovss – Kopeckis, Šatans, Bartovičs, Handzušs.

Metieni: 36-28

Vārtsargi: Kems Vords – Jans Laco.

Krievija - Norvēģija 5:2 (2:1;0:1;3:0)

Vārti: Ovečkins, Popovs, Jemeļins, Žerdevs, Ņikuļins - Skroders, Toresens.

Ar lielām ambīcijām

Toms Skujiņš: Pasaules čempionāta trase priekš manis ir ļoti laba, jo ir pietiekami smaga.