Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

papildināts (00:03) - PČ hokejā: Čehija atstāj sausā Latvijas nākamo pretinieci Austriju

Čehijas hokeja valstsvienība piektdien savās mājās notiekošā pasaules čempionāta mačā ar 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) apspēlēja Austriju, iekarojot A apakšgrupas kopvērtējuma trešo vietu.Spēles pirmo pusi abas komandas aizvadīja bez vārtu guvumiem, taču 32.minūtē rezultātu atklāja čehu aizsargs Ondržejs Ņemecs.

Ar šo vārtu guvumu Čehijas valstsvienībai ar Austrijas vārtu iekarošanu turpinājumā sekmējās krietni labāk, jo līdz otrās trešdaļas beigām mājinieki guva vēl divus vārtus, izceļoties Martinam Zatovičam un Vladimiram Sobotkam.Austrijas komanda tā arī nespēja rast pretargumentu čehu spēlei, turklāt trešā perioda septītajā sekundē Jakubs Vorāčeks panāca jau 4:0, uzstādot cīņas galarezultātu.Austrijas hokejisti šajā mačā pa Čehijas izlases vārtiem veica tikai 12 metienus, kas Ondržejam Pavelecam ļāva aizvadīt "sauso" spēli.A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar četrās spēlēs maksimāli iekrātajiem 12 punktiem ir Kanāda, bet no tās par punktu atpaliek Zviedrija, kas gan aizvadījusi piecus mačus. Tikmēr desmit punkti tagad ir Čehijas rēķinā, bet par diviem mazāk - Šveices. Seko Vācija ar sešiem punktiem, bet Francijai ir trīs. Ar diviem punktiem kopvērtējumu noslēdz Austrija un Latvija.Tikmēr B apakšgrupas ietvaros pie otrās uzvaras izdevies tikt Norvēģijai, kas ar 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) pieveica Slovēniju, kas tādējādi zaudējusi izredzes sasniegt pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu.Norvēģi rezultātu atklāja devītajā minūtē, kad vairākumu realizēja komandas līderis Patriks Tūresens, tomēr otrās trešdaļas sākumā slovēņiem izdevās panākt izlīdzinājumu, izceļoties Janam Muršakam. Tie gan izrādījās Slovēnijas valstsvienības pirmie un vienīgie vārti šajā mačā, jo pēcāk otrā perioda laikā Norvēģijas izlase guva divus bezatbildes vārtus, tos iemetot Annešam Bastiansenam un Jūnasam Hūlosam.Pie grūtas uzvaras Čehijā notiekošā pasaules čempionāta cīņā piektdien tika ASV hokeja izlase, kas tikai ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) pieveica Dāniju.Kā zināms, ceturtdien amerikāņi pamanījās ar 2:5 piekāpties Baltkrievijai, bet piektdienas mačs nebija vieglāks, jo ASV izlase uzvaru izcīnīja, pateicoties Broka Nelsona vārtu guvumam dueļa 28.minūtē.Lai gan ASV komandai piederēja liels pārsvars metienu skaita ziņā - 41 pret 21 - to neizdevās pārvērst rezultātā."Sauso" maču ASV valstsvienības rindās aizvadīja vārtsargs Konors Hellībaks.B apakšgrupas līdere ar 12 punktiem piecās spēlēs tagad ir ASV, bet desmit punktus četros mačos iekrājusi Baltkrievija. Pie deviņiem punktiem tikmēr tikušas Somija un Krievija. Savukārt labāko četriniekam ar septiņiem punktiem seko Slovākija, kamēr seši punkti ir Norvēģijai. Vienu punktu savukārt iekrājusi Dānija, bet Slovēnija pie punktiem pagaidām nav tikusi.Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.