Rīgā +20 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Rīgas Dinamo gūst divus vārtus mazākumā, bet atkal zaudē

Latvijas klubs Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē trešdien izbraukumā guva divus vārtus spēlējot skaitliskajā mazākumā, tomēr neizmantoja savas iespējas vairākumā un ar 2:5 (0:2, 0:2, 2:1) piekāpās Somijas komandai Helsinku Jokerit. Tas bija Dinamo septītais zaudējums pēdējās astoņās spēlēs.

Rīdziniekiem vārtus guva Miks Indrašis un Māris Bičevskis, savukārt Jokerit rindās lielisku spēli aizvadīja amerikāņu uzbrucējs Stīvs Mozess, kuram divi gūti vārti un vēl divas rezultatīvas piespēles.

Ar 18 punktiem 18 spēlēs Dinamo saglabā 12.vietu Rietumos, kamēr Jokerit ar tikpat mačos iekrātu 41 punktu ir trešie.

Trešdien kļuvis zināms, ka Dinamo hokejisti beidzot saņēmuši aizkavēto atalgojumu par sezonas sākumu.

Rīdzinieki pirmos vārtus zaudēja visai ātri, kad spēles 3.minūtē mājinieku ceturtās maiņas uzbrucējs Ētu Peisti pielika nūju ripai pēc spēcīgas partnera piespēles un Masaļskis izrādījās bezspēcīgs. Arī turpinājumā pārliecinošāk uz ledus darbojās Jokerit hokejisti, kuri pēc Sotnieka noraidījuma 9.minūtē ieguva pirmo vairākumu. Linuss Umarks skaitlisko pārsvaru izmantoja, triecot vārtos no Masaļska atlēkušo ripu - 2:0. Perioda izskaņā teicama iespēja bija Stīvam Mozesam, kura izgājienā teicami ar nūju nospēlēja Masaļskis. Pirmspēdējā minūtē Dinamo tika pie pirmā vairākuma, tā laikā noteikumus pārkāpjot vēl vienam Somijas kluba hokejistam, kurš ar nūju pārsita lūpu Marcelam Hosam. Kopumā rīdziniekiem iespēju ko mainīt bija maz un Jokerit pirmajā trešdaļā pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu, tomēr otro periodu Dinamo bija iespēja sākt piecatā pret trim.

Lielo vairākumu izmantot neizdevās, tāpat arī turpmākās trijās minūtēs piecatā pret četriem kaut vienus vārtus atgūt neizdevās. Jokerit tūdaļ deva viesiem vēl vienu iespēju vairākumā, dinamiešiem atkārtoti nespējot to izmantot. Tikmēr paši laukuma saimnieki gan prata izmantot situāciju, pašās vairākuma beigās pārspējot Masaļski pēc rīdzinieku sastāva skaitliskā pārkāpuma. Somu kluba trešos vārtus spēlē guva Petrs Koukals. Neilgi pirms trešdaļas beigām Masaļskis kapitulēja ceturto reizi - Umarks nočiepa ripu rīdzinieku aizsargiem, kritienā atdeva piespēli Mozesam un amerikānis nekļūdījās. Dinamieši gan nepadevās, Mārim Bičevskim drīz vien (atkal mazākumā!) panākot 2:5.

Trešā perioda pirmajās 10 minūtēs komandas vairākkārt apmainījās noraidījumiem, rezultātam nevienādos sastāvos sākotnēji gan nemainoties, tomēr vienā no mazākumiem Mikam Indrašim izdevās raidīt vārtos vārtsarga atsisto ripu. Minūti vēlāk gan vairākumā otro reizi izcēlās šo maču teicami aizvadījušais Mozess, atgūstot četru ripu pārsvaru Jokerit, bet Māris Bičevskis vēl divas minūtes vēlāk guva rīdziniekiem otros vārtus - un atkal mazākumā. Spēle šādi arī noslēdzās, rīdziniekiem piedzīvojot jau septīto zaudējumu pēdējos astoņos mačos.

Turpinājumā Rīgas Dinamo svētdien atkal sāks mājas spēļu sēriju, kurā tiksies ar Oskara Bārtuļa pārstāvēto Kazahstānas komandu Astanas Baris, Ufas Salavat Julajev, kurai gan pašlaik savainojuma dēļ nevar palīdzēt Artūrs Kulda, un Omskas Avangard.

Dinamo treneri mačam pieteica 21 hokejistu (divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus), un sastāvs ir palika gandrīz tāds pats kā iepriekšējā mačā. Vienīgā izmaiņa notika ceturtajā uzbrucēju virknējumā, kur Gunāra Skvorcova vietā spēlēja Mārtiņš Cipulis. Vārtus sargāja Edgars Masaļskis.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 15.oktobris. Helsinki, Hartwall Arena.

Helsinku Jokerit - Rīgas Dinamo 5:2 (2:0; 2:0; 1:2)

Vārti: 2:39 Peisti (Hals) 1:0; 9:14 Umarks (Mozess, vair.) 2:0; 30:56 Koukals (Umarks, Mozess, vair.) 3:0; 38:19 Mozess (Umarks) 4:0; 52:52 Indrašis (Dārziņš, Genovejs, maz.) 4:1; 53:49 Mozess (Tods, Jākola, vair.) 5:1; 55:52 Bičevskis (Meija, Sotnieks, maz.) 5:2;

Vārtsargi: Henriks Karlsons - Edgars Masaļskis

Metieni: 29-23

Soda minūtes: 12-12

Skatītāji: 10157

Dinamo sastāvs uz spēli:
Vārtsargi: #31 Edgars Masaļskis (#36 Jakubs Sedlāčeks); Aizsargi: Aleksandrs Jerofejevs - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Čārlzs Genovejs - #27 Georgijs Pujacs (C), #11 Kristaps Sotnieks - #7 Mārtiņš Porejs, #23 #28 Ralfs Grīnbergs; Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #25 Andris Džeriņš - #70 Miks Indrašis, #87 Gints Meija - #96 Māris Bičevskis - #19 Miķelis Rēdlihs, #81 Marcels Hosa - #24 Pjotrs Sčastļivijs - #17 Kaspars Saulietis, #71 Roberts Bukarts - #55 Linuss Vidells - #47 Mārtiņš Cipulis.