Rīgā +20 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Rīgas Dinamo pārspēj Avtomobilist, izcīnot septīto uzvaru pēc kārtas - tas ir rekords! (FOTO, VIDEO)

Septīto uzvaru pēc kārtas otrdien Arēnā Rīga izcīnīja Rīgas Dinamo hokejisti, kuri KHL regulārā turnīra mačā ar 3:1 pārspēja Jekaterinburgas Avtomobilist. Viesiem tā bija ceturtā neveiksme pēc kārtas. Vārtus laukuma saimniekiem guva Vitālijs Pavlovs, Kails Vilsons un Marsels Haščāks, bet divas rezultatīvas piespēles mača labākajam spēlētājam Mikam Indrašim. Kārtējā lieliskā spēle vārtsargam Mīkaelam Telkvistam, kurš atvairīja 15 pretinieku metienus. Septiņas uzvaras pēc kārtas ir jauns Dinamo rekords sešās KHL sezonās.

Ar 55 punktiem 27 spēlēs Dinamo vēl vairāk nostiprinājušies Rietumu konferences 3.vetā, turklāt pie punktiem tikuši jau pēdējos 13(!) mačos. Līdz ar šo spēli rīdzinieki noslēguši regulārā čempionāta pirmo apli. Nākamā spēle piektdien Astanā pret Baris, kur sāksies četru izbraukuma spēļu sērija. Tajā vēl jātiekas ar Rīgā uzvarētajiem Avangard, Jugra un Avtomobilist.

Lai gan komandas maču sāka visai aktīvi, vismaz pirmajās minūtēs reālas vārtu gūšanas iespējas neradās. Perioda vidū pēc vairākām Dinamo kļūdām aizsardzībā tuvu rezultāta atklāšanai nonāca Avtomobilist, bet savā vietā Telkvists. Toties praktiski uzreiz pēc tam vārtus guva rīdzinieki - Miks Indrašis cīnījās līdz galam, ar lielām grūtībām ielaužoties zonā, kur atdeva teicamu piespēli Vitālijam Pavlovam - raženais uzbrucējs meta nekļūdīgi, atklājot rezultātu! Brīdi vēlāk teicams metiens Polam Šehuram, tomēr Jevgēņiju Lobanovu vēlreiz pārspēt neizdevās. Atlikušajā laikā dinamieši paspēja gūt vēl vienus vārtus - pēc vadošās maiņas lieliskas saspēles no pašas vārtu priekšas ripu iemeta Dinamo rezultatīvākais hokejists Kails Vilsons. Pirmajās 20 minūtēs netika fiksēts neviens noteikumu pārkāpums.

Otro periodu dinamieši sāka ar Indraša noraidījumu - jāspēlē mazākumā. Tiesa, arī vairākumā Avtomobilist nopietni apdraudēt Telkvista sargāto cietoksni nespēja. Jau vienādos sastāvos atkal pārsvars laukuma saimniekiem - iespējas Šehuram un Upītim, bet vēl viens noraidījums Dinamo ofensīvu piebremzēja. Arī šoreiz viesi piecatā pret četriem neko bīstamu neizveidoja, bet pēc atgriešanās vienādos sastāvos rīdzinieki atkal pārņēma iniciatīvu. Piedevām pirmais noraidījums arī Avtomobilist rindās - vairākumā vārtus gūt laukuma saimniekiem gan neizdevās, bet jau dažas minūtēs vēlāk vēl viens noraidījums Jekaterinburgai, bet vairākuma laikā viesi noteikumus pārkāpa vēlreiz - lielais vairākums rīdziniekiem. Par spīti milzu pārsvaram, vārtus tomēr gūt neizdevās arī šoreiz. Pusotru minūt līdz perioda beigām viesi neizmantoja labu iespēju samazināt starpību un pēc 40 spēlētām minūtēm arvien divu ripu pārsvars rīdziniekiem - 2:0.

Trešais periods gan iesākās neveiksmīgi - pēc Alekseja Simakova raidījuma no pašas vārtu priekšas viesi samazināja starpību līdz 1:2. Viesi ofensīvu turpināja, vienā no nākamajiem uzbrukumiem Simakovam trāpot pa Telkvista sargāto vārtu stabu, kā arī kontrolējot notikumus laukumā turpmākajās minūtēs. Pirmā reālā iespēja gūt vārtus bija Indrašim, kurš perioda vidū izskrēja pret Lobanovu, tomēr kvalitatīvs metiens neizdevās. Fantastisku iespēju perioda 11.minūtē neizmantoja pretinieki, Telkvistam ar Kristapa Sotnieka palīdzību apturot izgājienu, bet atbildes uzbrukumā Indrašis ar lielisku piespēli izkārtoja otro vārtu guvumu sezonā slovākam Marselam Haščākam - 3:1! Kad līdz mača beigām bija atlikušas nepilnas trīs minūtes, mūsējie izpelnījās muļķīgu skaitliskā sastāva pārkāpumu, paliekot mazākumā. To izdevās izturēt, Telkvistam glābjot komandu, bet atlikušajās sekundēs noturēta uzvara - septītā pēc kārtas, kas ir jauns komandas rekords KHL!

Dinamo treneri mačam pieteica 7 aizsargus, 13 uzbrucējus un divus vārtsargus. Izmaiņas notika visos uzbrucēju virknējumos, bet vārtus sargāja pamatvārtsargs Mīkaels Telkvists.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 19.novembris. Rīga, Arēna Rīga

Rīgas Dinamo - Jekaterinburgas Avtomobilist 3:1 (2:0; 0:0; 1:1)

Vārti: 11:27 Pavlovs (Indrašis, Sotnieks) 1:0; 18:11 Vilsons (Šehura, Hosa) 2:0; 41:24 Simakovs (Jemeļejevs) 2:1; 50:35 Haščāks (Indrašis) 3:1;

Vārtsargi: Mīkaels Telkvists - Jevgēņijs Lobanovs

Metieni: 22-16

Soda minūtes: 6-6