Rīgā +20 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Rīgas Dinamo saspringtā mačā izlaiž trīs ripu pārsvaru, bet uzvar CSKA (VIDEO, FOTO)

Trešdienas vakarā pēdējo KHL regulārā čempionāta mājas spēli oktobra mēnesī aizvadīja Rīgas Dinamo hokejisti, kuri _Arēnā Rīga ar 4:3 saspringtā mačā uzveica _Maskavas CSKA, pārtraucot pretinieku četru panākumu sēriju. Pa diviem vārtiem laukuma saimniekiem guva Pols Šehura un Roberts Bukarts. Tikmēr pretiniekiem divi vārti Georgijam Mišarinam, vieni - kapteinim Aleksejam Morozovam. Zīmīgi, ka CSKA spēles gaitā neizpelnījās nevienu noraidījumu.

Ar 36 punktiem 19 mačos Rīgas Dinamo saglabājuši 3.vietu Rietumu konferencē. Vairāk ir tikai mūsu nākamajiem pretiniekiem (sestdien viesos) Sanktpēterburgas SKA (45) un Mārtiņa Karsuma, Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa pārstāvētajai čempionvienībai Maskavas Dinamo (44). Astoņās spēlēs oktobrī rīdzinieki svinējuši sešus panākumus.

Jau mača 2.minūtē pēc teicamas Ginta Meijas un Aleksandra Ņiživija saspēles rezultātu no pašas vārtu priekšas atklāja Pols Šehura - 1:0! Pirmajās minūtēs dinamiešiem padevās vēl vairāki bīstami uzbrukumi - vienā no tiem Meija ar fantastisku piespēli atrada Šehuru, kurš ar elegantu māņkustību tika metiena pozīcijā un nekļūdījās - 2:0! Pagāja tikai 33 sekundes, pret Staņu izslidoja Miks Indrašis un Roberts Bukarts - pēc pirmā piespēles otrais lika CSKA vārtsargam kapitulēt trešo reizi. Tobrīd spēlētas 8 minūtes un 19 sekundes. CSKA atbilde gan nebija ilgi jāgaida un Georgijs Mišarins 10.minūtē ar spēcīgu metienu guva pirmos vārtus arī maskaviešiem. Kad līdz perioda beigām bija atlikušas nepilnas četras minūtes, pirmais noraidījums mačā dinamiešiem - divas minūtes Rodrigo Laviņam. CSKA komandai, kurai ir viens no vājākajiem vairākuma realizācijas procentiem līgā, vairākums neizdevās, bet vairāki bīstami metieni sekoja jau vienādos sastāvos. Lai gan perioda beigās pārsvars viesiem, pirmās 20 minūtes noslēdzās ar 3:1 Dinamo labā.

Otro periodu mājinieki sāka ļoti neveiksmīgi - pēc CSKA pirmo vārtu autora Mišarina metiena no zilās līnijas ripa ar Igora Grigorenko gadību nokļuva Telkvista sargātajos vārtos un 3:2. Turpinājumā visai aktīvs hokejs abu komandu izpildījumā un spēles laiks ritēja ļoti ātri. Labas iespējas gūt ceturtos vārtus bija Bukartam un Andrim Džeriņam, tomēr Staņu pārspēt neizdevās. Piecas minūtes pirms perioda beigām tikai otrais noraidījums šajā spēlē un atkal Dinamo sastāvā - šoreiz Georgijam Pujacam. Vairākumā augsto meistarību nodemonstrēja viesu kapteinis Aleksejs Morozovs, izslidojot no aizvārtes un ar metienu pa Telkvista muguru iedabūjot ripu vārtos - 3:3. Pēc spēlētām 40 minūtēm Dinamo trīs ripu pārsvars pilnībā izkusis.

Pēdējo periodu pamatlaikā abas vienības sāka ļoti aktīvi un agresīvi, cenšoties izvirzīties vadībā. Un tas izdevās Dinamo - vēl viena Indraša un Bukarta saspēle, pēc kuras vārtu guvums Robertam un 4:3! Tuvojoties mača beigām, Dinamo jau sāka piekopt nedaudz piesardzīgāku spēles stilu. Lai gan labas iespējas gūt kādus vārtus bija abām komandām, dinamieši pārsvaru vaonīgi nosargāja un pēdējā mājas spēlē oktobrī skatītājiem dāvāja uzvaru ar 4:3.

Šīsdienas spēlei treneri pieteiks 21 spēlētāju. Salīdzinot ar iepriekšējo spēli, veiktas vairākas izmaiņas spēlētāju virknējumos. Pirmajā uzbrucēju virknējumā, kopā ar Marselu Hosu un Kailu Vilsonu atgiezies Vitālijs Pavlovs. Maču pret CSKA izlaiž Vojtehs Polāks. Vārtus šodien sargā Mikaēls Telkvists.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 23.oktobris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Maskavas CSKA 4:3 (3:1; 0:2; 1:0)

Vārti: 1:13 Šehura (Ņiživijs, Meija) 1:0; 7:46 Šehura (Ozoliņš, Meija) 2:0; 8:19 Bukarts (Indrašis) 3:0; 9:31 Mišarins 3:1; 20:14 Mišarins (Žarkovs) 3:2; 36:07 Morozovs (Mišarins, Grigorenko, vair.) 3:3; 46:49 Bukarts (Indrašis, Sotnieks) 4:3;

Vārtsargi: Telkvists - Staņa

Metieni: 23-31

Soda minūtes: 4-0