Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rīgas Dinamo hokejisti Astanā pārtrauc triju zaudējumu sēriju

Rīgas Dinamo hokejisti trešdien Kazahstānā otrajā no četrām Kontinentālās hokeja līgas izbraukuma tūres spēlēm ar 5:1 pārliecinoši uzvarēja Astanas klubu Baris, pārtraucot triju zaudējumu sēriju. Nākamā spēle dinamiešiem paredzēta piektdien Omskā pret Avangard hokejistiem.Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli pret Hantimansijskas Jugra (2:3) rīdzinieku sastāvā vienīgā izmaiņa bija Krisa Holta stāšanās vārtos Mikaela Telkvista vietā.

Dinamo cīņu sāka ļoti aktīvi, un jau ceturtajā minūtē uzbrukumu ar ļoti precīzu metienu pabeidza Mārtiņš Karsums – 1:0. Bet četras minūtes vēlāk pretuzbrukumā otro rezultativitātes punktu nopelnīja gan Karsums, gan Jānis Sprukts, izdarot filigrānu piespēli Ģirtam Ankipānam, kurš varēja raidīt ripu tukšos vārtos – 2:0. Līdz pirmajam pārtraukumam spēle turpinājās ar visai ievērojamu rīdzinieku pārsvaru.

Otrajā trešdaļā mājinieki aktivizējās, un vairākas reizes spēlē nācās iesaistīties Holtam. Periods jau virzījās uz beigām, kad dinamiešiem izdevās gūt trešos vārtus – turklāt mazākumā. Karsums aizbēga no sava sedzēja un ar metienu no neērtās puses pārspēja Baris vārtsargu Jeremejevu.

Tiesa, tūdaļ pat mājiniekiem izdevās “atslēgt” Holta vārtus – vārtu priekšā īstajā brīdī atradās Maksims Hudjakovs. Bet vēl pēc brīža skaitliskajā vairākumā pirmos vārtus sezonā pēc acīgas Ņiživija piespēles guva Sandis Ozoliņš – 4:1.

Trešajā trešdaļā iniciatīva periodiski pārgāja no vienas pie otras komandas, taču Dinamo hokejisti ļoti precīzi darbojās aizsardzībā, arī uzbruka mazliet bīstamāk un rezultāta izmainīšanai bija tuvāk nekā sāncenši. Pamatlaika pēdējās piecās minūtēs mājinieki vairākas reizes nospēlēja rupji pret viesiem, par ko viņus sodīja Aleksandrs Ņiživijs – 5:1.

Pēc šīs uzvaras rīdzinieki KHL Rietumu zonas turnīra tabulā pakāpās uz sesto vietu (14 punkti 10 spēlēs).

Kontinentālā hokeja līga

Astanas Baris – Rīgas Dinamo 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Vārti: 3:38 Karsums (Sprukts) – 0:1, 7:22 Ankipāns (Sprukts, Karsums) – 0:2, 33:59 Karsums (Kr.Rēdlihs, maz.) – 0:3, 36:09 Hudjakovs (Romanovs, Fadejevs) – 1:3, 38:38 Ozoliņš (Ņiživijs, vair.) – 1:4, 57:52 Ņiživijs (Hartigans, vair.) –1:5

Dinamo: Holts, Reķis – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Kr.Rēdlihs – J.Rēdlihs, Dārziņš – Mikušs – M.Rēdlihs, Bukarts – Karamnovs – Troters.