Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Rīgas Dinamo hokejisti piedzīvo minimālu zaudējumu Kazaņā

Triju spēļu izbraukuma sēriju Kontinentālās hokeja līgas čempionātā Rīgas Dinamo komanda beigusi ar zaudējumu 1:2 Kazaņā pret Gagarina kausa īpašniekiem Ak Bars hokejistiem. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs 22.decembrī pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Maskavas Dinamo komandu.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (2:3 pret Ņižņekamskas Ņeftehimik) notikusi viena izmaiņa rīdzinieku aizsardzības līnijā – kopā ar brāli Jēkabu pirmajā pārī Laviņa vietā spēlē Krišjānis Rēdlihs.

Spēli viesi iesāka ļoti aktīvi un dažu pirmo minūšu laikā pie Ak Bars vārtsarga Vehanena vārtiem izveidoja vairākas vārtu gūšanas iespējas. Diemžēl jau septītajā minūtē kādā no epizodēm kājas savainojumu guva rīdzinieku vārtsargs Kriss Holts, viņš bija spiests dot vietu vārtos Mikaelam Telkvistam, un zviedram īsā laika posmā nācās atvairīt vairākus bīstamus metienus.

Otrajā trešdaļā abas komandas turpināja apmainīties vārtu gūšanas momentiem, taču arī līdz otrajam pārtraukumam rezultāts palika neatklāts. Rīdziniekiem labākā iespēja bija nepilnas piecas minūts līdz perioda beigām, kad Džeriņš no tuvas distances trāpīja pa vārtu stabu. Iepriekš līdzīgā situācijā Telkvistu nespēja apspēlēt Morozovs.

Vārtsargu benefice turpinājās arī trešajā trešdaļā, līdz 53.minūtē pirmos vārtus izdevās gūt mājiniekiem. Spēlējot skaitliskajā vairākumā ļoti spēcīgs un precīzs metiens vārtu apakšējā stūrī izdevās Aleksejam Jemeļinam – 0:1.

Taču trīs minūtes vēlāk Dinamo revanšējās – pēc lieliskas Ņiživija piespēles ripu zem pārliktņa trieca Mārtiņš Karsums – 1:1. Pagāja pavisam īss brīdis, un ripa vēlreiz ielidoja Ak Bars vārtos – asistējot Spruktam, to cīņā ar aizsargu trāpīja Miķelis Rēdlihs. Diemžēl pēc videoieraksta noskatīšanās vārtu guvums netika ieskaitīts.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas nepilnas trīs minūtes, Kazaņas komanda otrreiz izvirzījās vadībā. Eelegantu kombināciju Dinamo zonā pabeidza Jevgeņijs Bodrovs – 1:2. Pēdējā minūtē rīdziniekiem bija iespēja spēlēt sešatā pret četriem laukuma saimniekiem, tomēr izglābties no zaudējuma neizdevās.

Abas komandas šosezon vienu reizi jau tikušās – septembra vidū Rīgā uzvaru pēcspēles metienu sērijā svinēja viesi (5:4).

KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Rīgas Dinamo ar 50 punktiem 34 spēlēs saglabā sesto vietu.

Kontinentālā hokeja līga

Kazaņas Ak Bars – Rīgas Dinamo 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Vārti: 52:03 Jemeļins (Morozovs, vair.) – 1:0, 55:25 Karsums (Ankipāns, Ņiživijs, vair.) – 1:1, 57:20 Bodrovs (Ļemtjugovs, Stepanovs) – 2:1

Metieni: 34 - 27
Soda min.: 12 - 10
Iemetieni: 32 - 30

Dinamo: Holts (Telkvists no 6:20), J.Rēdlihs – Kr.Rēdlihs, Troters – Sprukts – M.Rēdlihs, Galviņš – Sotnieks, Ņiživijs – Karamnovs – Surovijs, Cibuļskis – Reķis, Karsums – Džeriņš – Ankipāns, Andersons, Bukarts – Vilkoits – Podziņš